Jeśli zauważyłeś coś interesującego zgłoś do nas na: news@katywroclawskie24.pl

Akcja GOKiS-u “Lato w mieście” nie dla wszystkich dzieci ?

W ostatni poniedziałek tj. 11 czerwca 2018 o godzinie 8:00 rozpoczęły się zapisy dzieci na półkolonie organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich. Według relacji, które można wyczytać m.in na portalu społecznościowym Facebook limit miejsc został wyczerpany, w związku z czym zapisy zakończyły się już o ... 8:20. Nie było możliwości zapisów telefonicznych. 

Rodzice są zaskoczeni! Okazuje się, że Gmina zaplanowała dla dzieci jedynie 45 miejsc! Co mieli zrobić rodzice, którzy o ósmej są w pracy i nie mogli stać pod Domem Kultury od 6 rano? Jak wiadomo liczba mieszkańców systematycznie przyrasta i są plany rozbudowy samego miasta Kąty Wrocławskie jak i okolicznych miejscowości. Burmistrz zachęca nowych mieszkańców do meldowania się na terenie Gminy i korzystania z usług publicznych. Wygląda na to, że Urząd Miasta i Gminy we współpracy z GOKiS źle oszacował liczbę dzieci, które podczas wakacji wymagają opiek w czasie pracy rodziców. Oczekujemy, że naprawi ten błąd. 

Co mają teraz zrobić rodzice, którzy nie mogą zapłacić za komercyjne półkolonie i chcieliby skorzystać z oferty Gminy? 

Jak to możliwe, że już o 8:20 zabrakło miejsc ?

Czy do informacji o półkoloniach wszyscy mieli równomierny dostęp? 

Czy informowano nowych mieszkańców Gminy o takiej możliwości ? 

W jaki sposób informacja o półkoloniach była prezentowana mieszkańcom ? 

Burmistrzowie Gminy Kąty Wrocławskie deklarują, że gmina nie żałuje pieniędzy na rzecz dzieci. Chcemy wierzyć, że to nie były puste słowa. Z uzyskanych informacji wynika, że na półkolonie nie dostało się ok.. 20 dzieci. Czy zamierzacie Państwo zrealizować swoje deklaracje i rozwiązać tą sprawę?  Rodzice na to liczą. Czy ich głos będzie usłyszany?

Wielu z nas pamięta nocne kolejki na zapisy do przedszkola ze spaniem w samochodzie, grillowaniem i komitetem kolejkowym. Mamy nadzieję, że więcej nie będziemy musieli w ten sposób ubiegać się o skorzystanie z usług publicznych. Podobno w przypadku akcji "Lato w mieście" pierwszy rodzić pojawił się przed drzwiami GOKiS-u ... o godzinie 6:20. Czy naprawdę o to chodzi ? Czy to właściwy kierunek ?

Pan Burmistrz jest wielokrotnym laureatem konkursów, to rodzi społeczne oczekiwania, że zapewni wysoki poziom oferty i zadba o potrzeby mieszkańców. Kultura i edukacja się do nich zalicza. Liczę na odpowiedź w tym ważnym dla wielu rodziców aspekcie. Rodzice są elastyczni i gotowi na skorzystanie z usług wrocławskich lub komercyjnych instytucji jeżeli Gmina będzie skłonna dotować takie półkolonie. Liczymy na dobrą wolę władz w tej sprawie.

Share Button

1 Odpowiedź

  1. Gmina Pan Burmistrz i cała reszta ma wszystko w poważaniu. A szczególnie KW. Powiem tak problem jest nawet szkole podstawowej ze świetlicą by otworzyć 30 min wcześniej. Pani dyrektor od 25 lat nie widzi tego problemu. Udało się się po spotkaniu i telefonach doprosić o zapytanie się rodziców o taką potrzebę na stronie www szkoły oraz budynku szkoły. KW z perspektywy czasu to porażka. Ale może młodzi ludzie na wybory będą mieli ochotę coś zmienić