Jeśli zauważyłeś coś interesującego zgłoś do nas na: news@katywroclawskie24.pl

Apel posła Michała Jarosa

Szanowni Państwo

Do redakcji Kątywrocławskie24 wpłynął apel Pana posła Michała Jarosa, który w całości zamieszczam poniżej

Autostrada A4 w województwie dolnośląskim to najstarszy odcinek autostradowy w Polsce zbudowany w latach 30, dlatego m.in. geometria węzłów w wielu przypadkach nie jest dostosowana do standardów autostradowych. Choć formalnie A4 jest autostradą to faktycznie nią nie jest - na wielu odcinkach brakuje pasa awaryjnego, brakuje również Miejsc Obsługi Podróżnych, a odcinkowo wprowadzono zakaz wyprzedzania dla aut ciężarowych oraz ograniczenie maksymalnej prędkości ze 140 do 110 km/h. Ta droga domaga się dostosowania do standardów autostrady.

 

Faktem jest, że z roku na rok wzrasta natężenie ruchu, które momentami dochodzi do 100 tys. pojazdów na dobę. Podczas wypadków, kolizji lub awarii tworzą się wielokilometrowe zatory drogowe. Przy tej liczbie pojazdów, która porusza się autostradą za 2-3 lata Dolny Śląsk stanie.

Poseł Michał Jaros (Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska) stworzył petycję skierowaną do Prezesa Rady Ministrów o natychmiastowe rozpoczęcie rozbudowy autostrady A4 na Dolnym Śląsku. Link do petycji: https://www.petycjeonline.com/apel_rozbudowa_a4_michal_jaros, link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1698452880300615/

Pomimo zapewnień Premiera Morawieckiego, który we wrześniu 2018 roku podczas kampanii wyborczej powiedział we Wrocławiu „ Wszyscy mieszkańcy Dolnego Śląska wiedzą jak zakorkowana jest A4, jaka to jest bolączka od Legnicy do Wrocławia i dalej na wschód, ale również do samej granicy autostrada się korkuje. Dlatego (...) przeznaczymy dodatkowe kwoty na poszerzenie lub budowę nowej autostrady lub dodatkowej.”  Po kilku miesiącach od tej wypowiedzi widać, że było to kolejne kłamstwo Premiera Mateusza Morawieckiego. Zakończenie prac przygotowawczych planowane jest do 2022 r., natomiast realizacja inwestycji w systemie „projektuj i buduj” w okresie 7 lat. To oznacza, że w najlepszym wypadku A4 będzie rozbudowana najwcześniej w 2029.

- Apeluję do wszystkich, od których rozbudowa A4 zależy – nie czekajcie na paraliż Dolnego Śląska! Zwracam się z prośbą do mieszkańców Dolnego Śląska oraz do wszystkich kierowców korzystających z autostrady A4 – Podpiszcie się pod petycją! Nie mamy tyle czasu! Nie możemy czekać do 2029 roku! Nie pozwólmy na paraliż Dolnego Śląska! – powiedział poseł Michał Jaros.

Share Button

Komentarze .