Jeśli zauważyłeś coś interesującego zgłoś do nas na: news@katywroclawskie24.pl

Czy burmistrz gminy Kąty Wrocławskie stosuje mobbing ?

Wczorajszego dnia tj 2 października zastępca dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu Paweł Pilski złożył wypowiedzenie. Niby nic takiego - przecież wielu z nas zmienia pracę negocjując lepsze warunki finansowe, zmieniając miejsce zamieszkania itd. Jednak coś bardzo niedobrego dzieje się, kiedy człowiek całym sercem oddany kąckiemu sportowi, trener piłkarzy ręcznych, jeden z twórców Rysia kochający swoją pracę decyduje się na tak desperacki krok. Od razu zadajemy sobie pytanie co się stało ? Dlaczego ? No właśnie dlaczego ? Postaram się to Państwu wytłumaczyć w kilku zdaniach.

 Wczoraj w Ratuszu miało miejsce kolejne spotkanie Dyrektora GOKiS z burmistrzem oraz wiceburmistrzem Kątów Wrocławskich. Ostatnimi czasy że spotkania te przebiegają w bardzo niedobrej atmosferze. Normalnie tego nie robię, ale dziś opiszę, jakich słów w stosunku do swoich podwładnych używają Panowie burmistrzowie. Cała sprawa rozbija się o Delfinka, kiedy okazało się że szacowane roczne koszty jego utrzymania wyniosą ...2 miliony złotych. W trakcie rozmowy Panowie burmistrzowie zarzucali Pawłowi brak wiedzy, nieznajomość tematu, by wreszcie stwierdzić że "należałoby wszystkich w GOKiS-ie wyp... 

To nie pierwsza tego typu sytuacja. Kilka tygodni temu wiceburmistrz gminy zarzucił Pawłowi brak utrzymania porządku za halą. Jak się okazało teren był wysprzątany jednak w nocy miała miejsce libacja alkoholowa, której skutki ktoś uwiecznił na zdjęciu. Pan wiceburmistrz nie przebierając w słowach powiedział że "albo tam będzie porządek, albo Was wyp... z pracy. 

To tylko wierzchołek góry lodowej - niewielki fragment tego, czego doświadczył Paweł mając niestety wątpliwą przyjemność posiadania takiego, a nie innego szefostwa. W dniu wczorajszym przysłowiowa miarka się przebrała - stąd taka, a nie inna decyzja Pawła.

Drodzy Państwo

Miałem tego nie robić, niemniej dziś to zrobię. Chciałbym, abyście udzielili swojego wsparcia Pawłowi - on bardzo tego teraz potrzebuje. Przyłączam się tym samym do apelu zawartego na fan page Rysia - niebawem idą wybory - wyślijmy zatem Pana Burmistrza Antoniego Kopcia na zasłużoną emeryturę. Nie tolerujmy chamstwa - nie może być naszego przyzwolenia na takie zachowanie - każdy człowiek zasługuje na szacunek - Ci którzy tego nie rozumieją, nie powinni piastować tak ważnych funkcji. Za chwilę stworzę wydarzenie na facebooku, w którym będę prosił o to , byśmy pokazali jak dużo jest tych, którzy nie zgadzają się na obcesowe i chamskie traktowanie ludzi, a przede wszystkim tych, którzy choć symbolicznie podziękują Pawłowi Pilskiemu za to, że zaszczepił w nas miłość do sportu i dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń zarówno dla uczestników RYŚ - Nocny Maraton z Przygodami dla Służb Mundurowych i ich Sympatyków 

jak i dla sympatyków piłki ręcznej.

Rodzi się tylko pytanie do Pana burmistrza - ma Pan na swoich banerach piękne hasło: "Gwarantuję zgodę i dalszy rozwój" - jak ma się do tego hasła rzeczywistość ? Pański PR w dniu wczorajszym legł w gruzach i tak jak napisałem powyżej - mam nadzieję, że mieszkańcy 21 października stwierdzą że należy ... zmienić kadrę zarządzającą gminy. 

Pawle

Ja i tak wierzę, że zostaniesz. Daj nam proszę trochę czasu - zobaczysz po wyborach wszystko się zmieni

Krystian Korzeniowski 

Share Button

13 Odpowiedzi

 1. Śmieszne to jest chce chciał się zwolnić to się zwolnił miał do tego prawo . Nikt go nie trzymał na siłę . Uniósł się honorem bo co uwagę ktoś mu zwrócił ?Czemu wcześniej się nie zwolnił tylko teraz i od razu do gazety ,nie miał argumentu innego tylko mobing .No tak gazeta telewizja jest na topie . Pan Pilski chce być sławny ! To że Burmistrz stosuje mobing wśród pracowników to żenada .No tak przed wyborami trzeba oczernić ,a nóż się uda i nie wygra ! Śmiechu warte !A może jest zazdrosny że ludzie Burmistrza Antoniego Kopcia szanują ? Trzeba napisać że przez swoją kadencje dużo zrobił dla mieszkańców Kątów Wrocławskich oraz dla całej Gminy .Zawsze się znajdzie ktoś komu wszystko przeszkadza i potrzebuje rozgłosu .

 2. Śmieszne jest to, że po tylu latach ktoś jeszcze chce, żeby pan Antoni Kopeć razem z panem Mieczysławem Repsem nadal nam panowali. Ile lat jeszcze to będzie trwało? W poprzednich wyborach udało się wygrać, bo wcześniej udało się wmówić pracownikomgminnych jednostek, że kontrkandydat będzie robił “czystki” i wszystkich zwolni, no to rodziny i znajomi ruszyli na ratunek do urn ;). Oczywiście, że pan Kopeć “dużo zrobił”, głównie nie swoimi rękami, ale miał do tego bardzo sprzyjające warunki – wejście Polski do UE a z tym dodatkowy budżet, niemniej jednak trzeba zauważyć, że w Kątach przydałaby się zmiana warty, bo dopóki wyżej wspomniani panowie będą urzędować, to będzie jak zawsze – dziesiątki tysięcy złotych na dożynki i majówkę disko polo, ale na potrzebne inwestycje (np. meble do biblioteki) pieniędzy brak. Woda, ścieki, śmieci – jedne z najdroższych na całym Dolnym Śląsku, w ostatnich latach woda podrożała prawie dwukrotnie, a czy ktoś zauważył jakiś wzrost jakości świadczonych usług? Nie? Bo tak naprawdę nie płacimy za te usługi tylko dofinansowujemy sztucznie stworzone etaty. Zamiast utrzymywać gminne drużyny sportowe (nie tylko piłki nożnej, ale i koszykarską, siatkarską i piłki ręcznej), to przyznaje się dotacje prywatnym “szkółkom”, które w żaden sposób nie działają na rzecz Gminy. Długo można wymieniać, co z naszą Gminą jest nie tak i pewnie nie jesteśmy jedyną taką Gminą w Polsce, ale może jednak czas coś zmienić w tej sprawie.
  A pan Pilski i tak długo wytrzymał, ale na pewno sobie poradzi, wszak zdobył tu doświadczenia prawie jak z wojskowego poligonu.
  K.

 3. Szanowna Pani Anno, proszę wskazać jacy ludzie szanują Pana Kopcia i konkretnie za które jego osiągnięcia, oczywiście oprócz jego popleczników przywiązanych do stołków w Urzędzie Gminy i podległych mu jednostkach. Paweł Pilski jako jeden z nielicznych miał chęć do działania, zabijaną co rusz przez swoich przełożonych, więc nie dziwię się, że w pewnym momencie nie wytrzymał. Gratuluję mu osiągnięć i szacunku jakim się cieszy wśród osób związanych z szeroko rozumianym sportem w naszej okolicy. Niestety głosy takie jak Pani wydają się być sterowane “od góry” i oderwane od rzeczywistości.

 4. Już kiedyś pisaliście o mobbigu w urzędzie, widać nic się nie zmieniło. Chyba nie macie zbyt wielkiej siły przebicia.

 5. Odejście Pawła Pilskiego to wielka strata dla tej gminy. Szkoda, wielka szkoda. Ale miejmy nadzieję, że po wyborach wróci, bo to co wyrabiają “starsi panowie dwaj” jest już nie do wytrzymania. A takie służalcze teksty jaki wstawiła niejaka pani Korcza to aż hadko czytać. Paweł, trzymaj się, bo mam przeczucie, że tym razem już się uda wysadzić co poniektórych ze stołkow. Wierzę w kąckie społeczeństwo, że tym razem szansę wykorzysta.

 6. Z dużym zaciekawieniem ale i niesmakiem przeczytałem informację p. Korzeniowskiego, z dwóch powodów:
  1. nie było go tam, jednak pisze tak jakby był. Rozumiem, że natychmiast po tym fakcie p. Piski zgłosił się do Pana. Widać że jest zadeklarowanym przeciwnikiem obecnej “ekipy”, przez co wiarygodność takiego przekazu jest wątpliwa. Nie znam p. Pilskiego, jednak słyszałem pozytywne opinie o nim w przeciwieństwie do jego szefowej p. dyrektor Ośrodka kultury. Tak czy inaczej sytuacja miała miejsce i akurat przy okazji wyborów.
  2. Składane deklaracje o tym że po wyborach będzie lepiej są na wyrost, skąd ta pewność , że nawet jak wybory zmienią władzę to będzie lepiej..? co będzie lepiej..? A może sprawa powrotu p. Pilskiego przy okazji nowej “ekipy” jest dogadana ?

  Wiem, że wybory mają swoje prawa, jednak ja jako wyborca staram się chłodno oceniać wszelkie komunikaty i informacje wytwarzana na potrzeby kampanii.

 7. Mobbing – prześladowanie, uporczywe nękanie i zastraszanie, stosowanie przemocy psychicznej wobec podwładnego lub współpracownika w miejscu pracy. Termin wywodzi się od angielskiego czasownika to mob (nagabywać, napadać, zaczepiać) i rzeczownika mob (motłoch, tłum). W języku angielskim termin ma szersze znaczenie, które nie dotyczy wyłącznie miejsca pracy; odpowiednikiem polskiego mobbingu po angielsku jest na ogół workplace bullying lub workplace harassment. Workplace mobbing używany jest w tym znaczeniu jedynie w literaturze naukowej. Terminu mobbing w odniesieniu do zachowań występujących w grupach społecznych użył jako pierwszy szwedzki naukowiec Peter-Paul Heinemann.

  Mobbing zazwyczaj ma na celu lub skutkuje: poniżeniem, ośmieszeniem, zaniżeniem samooceny lub wyeliminowaniem albo odizolowaniem pracownika od współpracowników.

  Istotnym zagadnieniem jest odróżnienie mobbingu od łamania zasady równego traktowania w zatrudnieniu.

  Międzynarodowa Organizacja Pracy definiuje pojęcie mobbingu jako obraźliwe zachowanie poprzez mściwe, okrutne, złośliwe lub upokarzające usiłowanie zaszkodzenia jednostce lub grupie pracowników. Obejmuje ono sprzysięganie się lub mobbing przeciwko wybranemu pracownikowi, który staje się przedmiotem psychicznego dręczenia. Mobbing charakteryzuje się stałymi, negatywnymi uwagami lub krytyką, społecznym izolowaniem danej osoby, plotkowaniem lub rozprzestrzenianiem fałszywych informacji.
  Z moich obserwacji
  Panie Burmistrzu, Pani Skarbnik, niektórzy kierownicy, mobbing to wasza, wyłącznie wasza zasługa. Traktujecie pracowników jak swoich niewolników. Skarbnik gminy ma w tym wyjątkowe “zasługi”. Burmistrz albo tego nie widzi, albo nie chce widzieć. Jedyne na co go stać to przymuszenie pracowników do wyjazdów “integracyjnych” – głównie obżarstwo, pijaństwo, itp. Mieszkańcy gminy to widzą. Praca ponad siły, upokorzenie, brak szacunku, brak kompetencji. Ile jeszcze Panie Burmistrzu ??? Czas na zmiany.

 8. Czytam te komentarze z zażenowaniem i niedowierzaniem. Człowiek stracił pracę, którą kochał, która dawała mu satysfakcję, a większość komentujących skoncentrowała się na polityce i wyborach. Gdzie wasza empatia? Czy naprawdę wierzycie, że ktoś może poświęcić dobro swojej rodziny, aby wspomóc kogoś innego w wyborach? Jakim trzeba być człowiekiem, aby pisać takie rzeczy? Czy wy potrafilibyście złożyć wypowiedzenie w pracy, aby dokuczyć jednemu kandydatowi na burmistrza, a pomóc innemu? Opamiętajcie się i nie wypisujcie bzdur. Człowiek być może przeżywa tragedię życiową, a wy tylko o wyborach potraficie pisać. Pan Paweł być może miał nadzieję, że dzieląc się z wami swoimi doświadczeniami i przeżyciami otrzyma od was wsparcie i zrozumienie, a otrzymał tylko hejt za to, że odważył upublicznić swoją historię. Gdzie wasza wrażliwość?

 9. Nie bójcie się mobbingu. Nagrywajcie swoich przełożonych. Macie taki nowoczesny sprzęt. Każdy z was ma. Bez problemu możecie nagrać przełożonego jak się wydziera na was. Albo was poniża. Nagrywajcie i publikujcie.

 10. Pani Smutna, właściwie to tylko jeden wpis jest hejterski, reszta współczuje Pawłowi i jest za nim. I nie dramatyzowałbym za bardzo, bo Pawła wszędzie przyjmą z otwartymi rękami. A z tym poświęceniem to nie bardzo doczytałem się gdziekolwiek, aby ktoś sugerował, że Paweł zrobił to komuś “na złość”. Zatem aby do wyborów, a wówczas sytuacja może się diametralnie zmienić.