Jeśli zauważyłeś coś interesującego zgłoś do nas na: news@katywroclawskie24.pl

Czy burmistrz ma czas by spotkać się z mieszkańcami ?

Pytanie zawarte w tytule jest chyba retorycznym. Dlaczego ? Już wyjaśniam. 

18 czerwca 2021 roku miała miejsce nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Kątach Wrocławskich, podczas której nastąpiło zaprzysiężenie nowego burmistrza Pana Juliana Żygadło. Wśród wielu deklaracji padło wówczas stwierdzenie o dialogu z mieszkańcami by w ten sposób zapoznać się z ich problemami. Jak to wygląda w praktyce ?

Przytoczę na swoim przykładzie. W poniedziałek 28 czerwca zadzwoniłem do sekretariatu Pana burmistrza, aby umówić się na spotkanie w ważnej dla sporego grona osób sprawie. O szczegółach tej sprawy napiszę niebawem, gdyż jest na tyle bulwersująca, że zasługuje na odrębny artykuł. Wizyta została zaplanowana na dzień dzisiejszy tj piątek 2 lipca na godzinę 09:00. Byłem naprawdę mile zaskoczony tym, że mam szansę w miarę szybko porozmawiać i być może równie szybko rozwiązać problem.

Niestety mój optymizm był przedwczesny. Wczoraj o godzinie 14:45 skontaktowała się ze mną Pani z sekretariatu Pana burmistrza z informacją, że Pan burmistrz jednak nie znajdzie dla mnie czasu, ponieważ ma ważniejsze spotkania i może mnie przyjąć ewentualnie pod koniec lipca. Zaproponowałem wówczas inne rozwiązanie, a mianowicie to, że opiszę problem w niezależnych mediach, by Pan burmistrz na spokojnie się mógł zapoznać i zająć stanowisko. To rozwiązanie nie spotkało się z entuzjazmem - padła propozycja, że o godzinie 15:00 zostanę połączony telefonicznie z Panem Burmistrzem. Niestety jak Państwo się domyślacie nikt się ze mną nie skontaktował.

Chciałbym w tym miejscu zapytać Pana czy pozostałe punkty swojego programu zamierza Pan realizować tak samo skutecznie jak ów dialog z mieszkańcami ?  Z tym pytaniem pozostawiam Pana burmistrza , a Państwa proszę o informację czy spotkaliście się z podobną sytuacją - jeśli tak proszę o informację. Pan burmistrz powinien pamiętać, iż decydując się na objęcie tak odpowiedzialnego stanowiska powinien być przede wszystkim otwarty dla mieszkańców

Share Button

Komentarze .