Jeśli zauważyłeś coś interesującego zgłoś do nas na: news@katywroclawskie24.pl

Dożynki w Kątach Wrocławskich już 30 sierpnia

W najbliższą niedzielę odbędą się kolejne dożynki gminne w Kątach Wrocławskich. Załączamy plakat, abyście mogli Państwo zapoznać się z programem tegorocznych obchodów. Gwiazdy wieczoru specjalnie przedstawiać nie trzeba - będzie to zespół DEMONO

Wcześniej energię zapewni nam zespół Lachersi - finalista 5 edycji talent show "Must Be The Music"

Wśród atrakcji nie zabraknie również zespołów ludowych, których obecność jest nieodzowna przy tego typu wydarzeniach kulturalnych

Życzymy dobrej zabawy.

 

Share Button

17 Odpowiedzi

 1. Tradycyjnie co roku Hanka Dyszkant Mokosza nie stać nas na coś innego ?? I oczywiście namiot dla elity którzy po kilku browarkach za free oczywiście zachowują się jak ……………………. dokończyć państwo sobie możecie sami . Pozdrawiam

 2. Masz Pan rację panie Marek. To już jest nudne i męczące . Jeszcze tą Hanke , no może Mokosze można znieść , ale ten chór sołtysów to już się tak “przejadl” , że nie da się już tego słuchać. Nie rozumiem tylko dlaczego aż godzinę tech chór musi “męczyć bułę”. Już lepiej jakby wystąpiły jakieś lokalne zespoły , nawet disco polowe.
  A co do VIP – ów to cóż , takie jest prawo rządzących i sponsorów. I choć ci pierwsi piją za nasze , to ci drudzy , jednak za swoje.

  • właśnie z chęcią bym zagrał cokolwiek ale ciężko się dostać na tę estradę ,a grywałem nie raz kilka lat temu

 3. Byłem ,widziałem. Co było w tym BIAŁYM DUŻYM NAMIOCIE?? Przy wejściu stał ochroniarz, TAK SIĘ DZIWNIE NA MNIE PATRZYŁ jak się tam zbliżyłem ?Bylem z moim świadomym i dorastającym dzieckiem i nie wiedziałem jak to dziecku wytłumaczyć. Pewne kiedyś to zrozumie …A ja jestem świadomym obywatelem i już teraz jako rodzic staram się wytłumaczyć dziecku na czym polega demokracja i równość. Myślę,że taki namiot stał na takiej imprezie po raz ostatni!!!! Koszt postawienia namiotu , pewnie parę złoty, ale za tę parę złoty można np. uporządkować teren przed hala OSIRU I postawić tam siłownię na powietrzu. RODACY ZACZNIJMY WALCZYĆ O SWOJE

  • W tym namiocie bawiła się elita z Twierdzy 🙂 Sołtysi i inni czyli jak to się mówi o nas zwykłych obywatelach nie dla psa kiełbasa.

 4. Też byłem i widziałem. Co za kicha . Nie dało się tego słuchać nie tylko z uwagi na treść , ale i głośność. Ten co nagłaśniał tą imprezę to pewnie był głuchy. Taki łomot był przy tych Lachersach , że nie dało się tego słuchać. Zwiałem ( nie tylko ja ) już po 15-stu minutach bo bębenki w uszach pękały. Dopiero jak byłem przy ul. Mireckiego jakoś dało się tego słuchać i nawet można było rozróżnić słowa piosenki. Nie rozumię jak można puścić na żywioł tyle tysięcy wat w centrum miasta !!! . Czy jest wśród organizatorów jakiś nadzór , czy ktoś nad tym czuwa !!!!.
  A namiot ponoć był pełen gości , ale …….. z zaprzyjaźnionej gminy z Niemiec. I dobrze , że byli , bo inaczej świeciłby pustkami.

 5. Jeszcze Pan panie” Mieszkańcu Kątów” nie słyszał jak śpiewają sołtysi (28.08. wpis) a już niechętnie się Pan wypowiada. Repertuar był nowy , odpowiednio dobrany, nie powielają się. Jeżeli ktoś zazdrości to nie ładnie, poza tym każdy zespół występuje na zaproszenie , nikogo nie wpuszczą na scenę bez zaproszenia. Więcej szacunku .

  • Widocznie Mieszkaniec Kątów miał okazję usłyszeć chór i stąd takie, a nie inne wnioski. Prawda jest taka że na dożynkach jest wciąż powielany ten sam scenariusz jeśli chodzi o zespoły ludowe. Czy naprawdę nie ma innych lokalnych zespołów, które mogłyby zaśpiewać ? Czy to za każdym razem musi być jakże zasłużony Chór Sołtysów ?

   • “jacek zespół primex” pisze, że nie tak łatwo dostać się na estradę. Może jakiś “fachowiec” (np.muzyk) powinien oceniać zespoły chcące pokazać się na scenie. Chór sołtysów cenimy za chęci, ale muzycznie to chyba nie najlepiej wypadają. Może warto zapraszać młodych zdolnych, bo w końcu gdzie mają się pokazywać i zdobywać doświadczenie? Promujmy naszą młodzież.

  • Zaproszenie kogo? Burmistrza czy Pani Dyr.Gokisu ? W sumie to jedna klika .

 6. Panie Doświadczony , chór sołtysów to już chyba z 10 razy słyszałem. Fakt , czasem dołożą jakąś nową piosenkę , ale generalnie “jedno jest niebo dla wszystkich” , “pytasz mnie czy ci dam” czy “tak się bawią ludzie” i tak na okrągło. A co do zaproszenia to owszem wiem , że nie wszyscy dostępują zaszczytu wystąpienia na gminnej scenie. Jak dobrze pamiętam to chór sołtysów na czele z jego liderką z Sadkowa wyraźnie wypowiedział się ( wraz z rodzinami ) w ostatnich wyborach na burmistrza za Panem Kopciem. I tacy właśnie dostępują teraz tego zaszczytu. Kuma Pan bazę ?.

 7. Po kilku miesiącach funkcjonowania opozycji na terenie gminy ,mogę stwierdzić kiedy odzywa się władza a kiedy opozycja. Jest to takie czytelne na stronie Kątywrocławskie.24.Zaobserwowałem nawet próby zastraszania. Demokracja, takie bronienie swoich interesów. Cały kraj potrzebuje zmian, począwszy od lokalnych samorządów … NIK miał być tą najbardziej zaufaną instytucją w kraju. I co wyszło ?Jak zwykle, Prezesa ściga prokuratura. Nie ma ludzi niezastąpionych, może być lepiej albo gorzej. Po to są wybory, żeby ewentualnie coś zmienić w jakości naszego codziennego życia.

 8. Słuszna obserwacja Panie Obserwator. Nareszcie mamy opozycję. Tak to w ogóle by nic nie robili. Gdyby Szefowa Gokisu czuła na plecach konkurencję to by nie robiła z dożynek takiej paranoi. To nie były dożynki , to był zwykły piknik bez tradycji , lokalnych produktów czy nawet szacunku dla rolnika. Tylko zmiana władzy mogła zmienić to towarzystwo. Zmiany nie było to przynajmniej opozycja wytknie i powie jak to powinno być robione. Bo tak , to by Pan Burmistrz usiadł z Panią Dyrektor poklepaliby się po plecach i oboje wpadliby w “samozachwyt”. Ciekaw jestem jak te dożynki oceni Rada i czy także popadną w paranoję sukcesu ?.

  • No niestety musimy jeszcze poczekać te 3 lata na zmiany .

 9. Na jakie zmiany??? Stołki są tak obsadzone, że żadnych zmian nie będzie!! Nie łudźcie się, że zmiana Burmistrza coś zmieni!!

 10. Zmiana Burmistrza coś zmieni???? Putin rządzi ROSJĄ od 2000 r i myśli ,że jest wszystko OK. Prezydent FR I jego najbliższe otoczenie opływa w luksusach ,dzieci kształcą na zachodnich uczelniach a naród ma tanią wódkę i nic do powiedzenia . Tylko w Rosji nie ma demokracji. A u nas jest i wszystko zależy w pojmowania problemów przez społeczeństwo.Nie może być ktoś u władzy przez długie lata,bo to niczego dobrego nie przynosi. Zmiana myślenia, otwartość, dostępność i nie robota pod siebie i swoich znajomych. DLATEGO NIE POWINNO SIĘ BYĆ PREZYDENTEM, POSŁEM ,BURMISTRZEM CZY DYREKTOREM GOKISU WIĘCEJ NIŻ 2 KADENCJE.

  • Ładnie “dajesz do pieca” Obserwator . Takich świadomych i rozumiejących prawa demokracji widać w naszej gminie jest mniej skoro poparli tych co są u władzy już ……… prawie 20 lat !!!!!. Mam taki sam pogląd , dwie kadencje i Pani , czy Panu już dziękujemy . Dobrze , że powstały po wyborach lokalne media , bo przynajmniej człowiek wymieni poglądy i przy okazji uświadomi tych mniej wiedzących. Ale co się dziwić jak do tej pory czytali tylko biuletyn z propagandą permanentnego sukcesu.