Jeśli zauważyłeś coś interesującego zgłoś do nas na: news@katywroclawskie24.pl

Dworce kolejowe w Kątach Wrocławskich i Smolcu zostaną wyremontowane

Do 2023 r. PKP planują wyremontowanie 121 dworców, w tym 9 na Dolnym Śląsku. W najbliższych miesiącach ruszą przetargi.
 
PKP opublikowało listę 121 dworców, które przejdą generalne remonty w najbliższych sześciu latach. Wśród nich jest 9 obiektów na Dolnym Śląsku: Boguszów - Gorce Zachód, Bolesławiec, Imbramowice, Kąty Wrocławskie, Malczyce, Smolec, Szklarska Poręba Górna, Wałbrzych Główny i Węgliniec. Przetarg na studium wykonalności inwestycji ruszy 16 kwietnia, a jego wartość to ok. 1,3 mln zł. Przetarg na prace projektowe rozpocznie się natomiast 1 września, a jego wartość to 9,8 mln zł.
Na liście PKP znalazły się aż dwa budynki w gminie Kąty Wrocławskie (Kąty Wrocławskie i Smolec). Problemem jest jednak konieczność wykwaterowania mieszkających tam rodzin. - Prowadzimy trójstronne rozmowy z PKP i mieszkańcami. Rozważamy zapewnienie im mieszkań zastępczych, choć w tej chwili takimi nie dysponujemy. Liczę, że załatwimy tę sprawę do końca przyszłego roku - mówi Mieczysław Reps, zastępca burmistrza Kątów Wrocławskich. Według planów burmistrza, po remoncie na dworcu w Smolcu mają znaleźć się m.in. komisariat policji oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/dolny-slask/a/zobacz-ktore-dworce-pkp-w-regionie-doczekaja-sie-remontu,11800120/

Share Button

Komentarze .