Jeśli zauważyłeś coś interesującego zgłoś do nas na: news@katywroclawskie24.pl

Godziny pracy Urzędu Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie

W jakich godzinach godzinach pracuje Urząd Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie ? Takich nie dla ludzi - usłyszałem w odpowiedzi od kilku osób, z którymi nie sposób się moim zdaniem nie zgodzić. Urząd czynny z reguły od 7:30 do 15:30 to czas kiedy przeciętny Kowalski pracuje. Jak więc możemy załatwić sprawę ? Należy liczyć na zrozumienie przełożonych, że sprawa jest dla nas pilna, bądź wziąć dzień urlopu. Pozostaje ewentualnie środa gdzie urząd "pracuje dłużej" czyli do ...  godziny szesnastej.

Szanowni Państwo - Drodzy Czytelnicy - czy na pewno tak powinno być ? Pytanie jest rzecz jasna retoryczne, bo taka sytuacja jest w dzisiejszych realiach nie do przyjęcia. Wielu mieszkańców Gminy Kąty Wrocławskie to do niedawna mieszkańcy Wrocławia, którzy, mimo, że się przeprowadzili to bardzo często pracują właśnie we Wrocławiu. Jak więc osoba pracująca do godziny 16 lub 17 ma zdążyć do urzędu, by załatwić niezbędne formalności takie jak choćby zameldowanie ? Również rdzenni mieszkańcy podobnie jak osoby, które zdecydowały się na zamieszkanie w Gminie często jeśli nie pracują, to z różnych powodów dojeżdżają do Wrocławia i zwyczajnie brakuje czasu by w godzinach urzędowania załatwić frapujące nas sprawy. Zakorkowana bardzo często z powodu wypadków autostrada A4 jest przyczyną zwiększonego natężenia ruchu samochodowego na drogach lokalnych, co jest kolejnym czynnikiem znacznie utrudniającym przybycie do urzędu w godzinach jego pracy 

Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji ? Oczywiście, że tak - wydłużenie godzin pracy urzędu jeden dzień w tygodniu wzorem innych gmin. W tym miejscu należałoby podać kilka przykładów co niniejszym czynię:

Urząd Gminy Miękinia - w środę czynny w godzinach 7:30 - 17:00 

Urząd Gminy Czernica - środa - godziny 8:00 - 18:00

Urząd Gminy i Miasta Środa Śląska - środa 7:30 - 17:00

Urząd Gminy Kobierzyce - środa 7:30 - 17:00 

Czy wobec tego my jako mieszkańcy mamy prawo oczekiwać wydłużenia godzin pracy ? Osobiście uważam , że tak. Żyjemy w XXI wieku, mamy do czynienia z ciągłym postępem cywilizacyjnym wymagającym od nas pracy często dłuższej niż za czasów naszych rodziców i dziadków. Skoro płacimy podatki na rzecz tej gminy mamy chyba prawo oczekiwać tego, że możemy załatwić sprawę w urzędzie również wracając z pracy, a niekoniecznie zwalniając się wcześniej bądź biorąc urlop. Mam nadzieję, że sprowokuję Państwa do dyskusji w powyższym temacie - czas najwyższy otwarcie powiedzieć o tym, o czym rozmawiamy jako mieszkańcy między sobą.

Share Button

2 Odpowiedzi

  1. Słuszna uwaga Panie Krystianie. W naszej gminie nie tylko Urząd , ale i inne instytucje publiczne (szkoły , przedszkola , ZGM itp ) pracują w godzinach wygodnych dla siebie , a nie dla mieszkańców. Zatem czekamy na dostosowanie godzin pracy wspomnianych instytucji pod mieszkańców , a nie urzędników .

  2. Jest to bardzo dobry pomysł! Ewentualnie otwarcie urzędu w sobotę – przecież w ten dzień też można pracować.