Jeśli zauważyłeś coś interesującego zgłoś do nas na: news@katywroclawskie24.pl

“GRECJA” w 16-tce najlepszych drużyn w finałach Deichmann 2016

12 czerwca odbyły się finały strefy Wrocław-Trzebnica-Kępno. Była to ósma niedziela rywalizacji siedemdziesięciu drużyn w kategorii U11 (zawodników urodzonych w latach 2005-2006).

Wcześniej nasza drużyna zajęła drugie miejsce we wrocławskiej grupie nr 6.

W 1/32 finałów play-off zmierzyliśmy się z trzecią drużyną strefy Trzebnica - Austrią (Polonią Trzebnica). Po zaciętej walce wygraliśmy 4:3.

W 1/16 zagraliśmy z drużyną Nikaragui (Olimpikiem Wrocław), która zajęła drugie miejsce w wrocławskiej grupie nr 5. Zwyciężyliśmy 3:2, dzięki czemu przystąpiliśmy do rywalizacji na poziomie 1/8 finałów.

Na naszej drodze stanęła bardzo dobra drużyna Szwajcarii (Oratorium Środa Śląska 2005), która w 1/16 finałów pokonała jednego z faworytów do zwycięstwa w turnieju UGANDĘ (WKS Śląsk Wrocław 2005 grupę wiodącą).

Do przerwy udawało nam się prowadzić w miarę wyrównaną grę, ponieważ wynik brzmiał 1:2 dla Szwajcarii. Jednak na początku drugiej połowy straciliśmy kolejną bramkę, po szybkiej kontrze, w trakcie której zawodnik "szwajcarski" ewidentnie wyszedł z piłką za linię boczną boiska o ok. 50 cm, czego nie raczył dostrzec sędzia będąc jeszcze w pobliżu pola karnego przeciwników. Pomimo naszych protestów, gol został uznany, co źle wpłynęło na morale naszych ambitnych graczy.

Na około 3 minuty przed końcem straciliśmy czwartą bramkę. Wówczas było już wiadomo, że nie dane na będzie powalczyć w ćwierćfinale, więc szanse gry dostali wszyscy pozostali zawodnicy rezerwowi co przyczyniło się do utraty kolejnych dwóch goli w dwóch ostatnich minutach meczu.

Ostatecznie przegraliśmy 1:6 z "Szwajcarią", kończąc wiosenną edycję turniejów Deichmann 2016 w gronie drużyn, które zajęły miejsca 9-16 na ogólną liczbę 70 drużyn startujących w rozgrywkach naszego regionu.

Łącznie od 17 kwietnia, młodzi piłkarze Bystrzycy Kąty Wrocławskie rozegrali 25 meczy, odnosząc 18 zwycięstw, 1 remis i 6 porażek.
Strzelili 103 gole i stracili 56 bramek.

Oskar Wirchniański 1 gol

W składzie "GRECJI" występowali: Konrad Szydłowski, Bartek Szydłowski, Maciej Dmochowski, Oliwia Melka, Martyna Wójcik, Szymon Łochowski, Michał Sala, Szymon Chmurzyński, Oskar Wirchniański, Jarek Łacina, Hubert Czuba, Filip Piątkowski

Nasze występy były współfinansowane ze środków otrzymanych z Gminy Kąty Wrocławskie, w ramach realizacji zadania publicznego pod nazwą:
"Promocja piłki nożnej poprzez udział Orlików Klubu Sportowego Bystrzyca Kąty Wrocławskie w turnieju DEICHMANN 2016".
Transport zapewniał licencjonowany przewoźnik firma EZRA Sp. z o.o.