Jeśli zauważyłeś coś interesującego zgłoś do nas na: news@katywroclawskie24.pl

List otwarty do Pana Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kątach Wrocławskich

Szanowny Panie Przewodniczący

Bardzo dziękuję za przesłanie oświadczenia, które bez zbędnej zwłoki umieściłem na portalu Kątywrocławskie24, którym zarządzam. Z reguły nie wdaję się w dyskusję jednak zawarte w tymże oświadczeniu  sformułowania typu: manipulacja, mijanie się z prawdą, insynuacje nie mogły pozostać bez mojego komentarza. 

Wróćmy zatem do Pańskiego oświadczenia w którym pisze Pan, że cyt. "Pełniąc funkcję Przewodniczącego Rady Miejskiej poczuwałem się do obowiązku podjęcia działań związanych z zablokowaniem profilu "Rada Miejska Gminy Kąty Wrocławskie" a nie jak podaje autor wpisu profilu o zmienionej nazwie tj. "Radni Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie". Jest to znaczna różnica w nazwie profilu, stąd też pytania osób wpisujących swoje komentarze, czy ten profil "Rada Miejska Gminy Kąty Wrocławskie" jest oficjalnym profilem Rady Miejskiej.

Tymczasem w protokole z sesji obrad Rady Miejskiej z 30 listopada 2017 czytamy, że 

"- w internecie na Facebook-u pojawiła się strona Rady Miejskiej Kąty Wrocławskie. Na skierowane do radnych zapytanie i po rozmowie z Burmistrzem nie ustalono założyciela i administratora strony, w treści przekazów informacyjnych używany jest herb gminy i określenie „Radni Gminy Kąty Wrocławskie”, określenie to dotyczy całej rady, jest to nielegalne i niedopuszczalne, nie ma na to zgody Rady Miejskiej. Musi być podjęty wniosek do Burmistrza o podjęcie działań w celu zablokowania strony i napisania sprostowania, że strona działa nielegalnie.

Z tego co czytamy dążył Pan do zablokowania strony więc skąd próby posądzania mnie o manipulację ? Czy protokół z sesji listopadowej został przyjęty ? Czy zgłosił Pan stosowne uwagi w kwestii niewłaściwego nazewnictwa ? Czy w tym wpisie również mamy do czynienia z manipulacją ? Przypominam opieram się na Pańskim oświadczeniu i protokole z sesji listopadowej.

 W kolejnej części oświadczenia pisze Pan, że "Pod wpływem rozmów i próśb postanowiliśmy zmienić nazwę z "Rada Miejska Gminy Kąty Wrocławskie" na   "Radni Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie".

Brakuje mi tu Panie Przewodniczący spójności obu dokumentów

Myślę, że jest to dobry moment by wystąpić do Pana z prośbą o udostępnienie informacji publicznej co niniejszym czynię. 

Na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 r. (Dz. U. Nr 112, poz. 1198) zwracam się z prośbą o udostępnienie nagrań z sesji Rady Miejskiej z dnia 30 listopada 2017 oraz z dnia 28 grudnia 2017 i zgranie ich na płytę / płyty DVD oraz przesłanie drogą pocztową na adres podany w mailu do Pana. Inną formą może być umieszczenie powyższych danych np.: na dysku wirtualnym Google Drive

Mam nadzieję, że wyrazi Pan zgodę na opublikowanie tych nagrań opinii publicznej, co jednoznacznie wyeliminuje jakiekolwiek próby manipulacji. 

Na koniec pozwolę sobie na jeszcze jeden cytat :

Jeszcze ostatni cytat skierowany do mnie "Pańskie działania skłaniają mnie do jeszcze jednej refleksji: Czy mój portal też Pan chce zamknąć ? Czy już mam się czuć w związku z tym zaniepokojony ? 

 

I to jest nadużycie i sprytna manipulacja, którą Pan Korzeniowski się posługuje. Zapewniam Pana Korzeniowskiego, że może spać spokojnie, nigdy coś takiego do głowy mi nie przyszło, a taka myśl mogła powstać tylko w Pana Korzeniowskiego wyobraźni

Nie jest to Panie Przewodniczący ani manipulacja ani nadużycie - to był czysty sarkazm z mojej strony - taka już moja przypadłość, że lubię wykpiwać tego typu działania oraz "troskę" jaką niewątpliwie Pan się kierował by chronić godło i dobre imię Gminy Kąty Wrocławskie. Ja również życzę Panu, by zajmował się Pan sprawami ważnymi dla gminy i jej mieszkańców. Mam nadzieję, że tym razem doliczył się Pan kilku zdań prawdy więcej niż ostatnim razem - proszę mi wierzyć cały czas nad tym pracuję.

z poważaniem

Krystian Korzeniowski

Kątywrocławskie24

Share Button

2 Odpowiedzi

  1. Ok rozumiem tą polemikę itp a może Pan przewodniczący i Radni zgodzą się na wywiad i odpowiedzą na pytania. Aby było merytorycznie i bez przerzucania się artykułami, komentarzami itp. Niestety aby było lepiej trzeba działać najlepiej razem i w interesie wszystkich mieszkańców KW i okolic. Po co walczyć jak można coś razem zbudować.

    • Witam
      Nie rozumiem całej burzy o blokowaniu informacji. Jest strona bip na ktorej są wszystkie informacje. Poza tym są nagrania z sesji (teraz transmisja), nagrania z posiedzeń komisji, wstęp wolny na sesję, komisję. W czym problem?. A może bicie piany? Przecież najlepiej krytykować. A sam co zrobiłem pozytywnego dla innych?