Jeśli zauważyłeś coś interesującego zgłoś do nas na: news@katywroclawskie24.pl

Małgorzata Tracz w Kątach Wrocławskich

Lepsze połączenia komunikacji publicznej, zwalczenie mafii śmieciowej, rozwój odnawialnych źródeł energii i zmiany w systemie edukacji w szkołach. To tylko niektóre z pomysłów Małgorzaty Tracz z Zielonych (Koalicja Obywatelska) skierowane do mieszkańców Kątów Wrocławskich i okolic.

Liderka Partii Zieloni odwiedziła dziś Kąty Wrocławskie i okoliczne miejscowości. Małgorzata Tracz kandyduje z 2 miejsca na liście Koalicji Obywatelskiej do Sejmu. Jakie problemy wskazywali najczęściej mieszkańcy?

Przede wszystkim chaos w szkołach po przeprowadzonej reformie edukacji. Nasz program obywatelskiej Polski zaczyna się od budowy wolnej i demokratycznej szkoły. Zlikwidujemy jakąkolwiek możliwość wpływu polityków na programy szkolne. Powołamy nową i niezależną  Komisję Edukacji Narodowej, w której to eksperci będą przygotowywać programy nauczania i dokonywać ich ewaluacji – tłumaczy Małgorzata Tracz.

Priorytetem kandydatki jest walka z kryzysem klimatycznym i degradacją środowiska naturalnego. Skutki zmian klimatu wpływają coraz drastyczniej na życie każdego z nas: susze, pożary, wzrost cen żywności itd. - Dlatego tak istotne jest, by konstruktywną walkę z kryzysem klimatycznym rozpocząć już teraz. Stawiamy też na rozwój odnawialnych źródeł energii, poprawę efektywności energetycznej, a także pomoc dla mieszkańców, których nie stać na zapewnienie ogrzewania – podkreśla Tracz.

Ponadto szefowa Zielonych chce się zająć w parlamencie rozwiązaniem mafii śmieciowej i uporządkowaniem kwestii recyklingu odpadów.

Głównym jej postulatem skierowanym do mieszkańców Dolnego Śląska jest utworzenie Wrocławskiego Związku Metropolitalnego. 

Wrocławski Związek Metropolitalny pomoże rozwiązać lokalne problemy transportowe. Musimy zadbać o rozwój kolei aglomeracyjnej i porządnych, regularnych połączeń autobusowych. Taki związek gmin pomoże również w gospodarowaniu odpadami. Do jego utworzenia potrzebna jest ustawa, o którą Partia Zieloni zawalczy w Sejmie – mówi Tracz.

 

Małgorzata Tracz od 4 lat jest współprzewodniczącą Partii Zieloni. Ma 33 lata. Należy do Stowarzyszenia Ekologicznego EKO-UNIA  i Dolnośląskiego Kongresu Kobiet, a także jest członkinią Rady Programowej Kongresu Kobiet. Studiowała filologię polską i stosunki międzynarodowy. Pracowała przez sześć lat na stanowisku koordynatorki ds. organizowania i prowadzenia szkoleń w dużej międzynarodowej korporacji. Obecnie wykłada na Uniwersytecie Wrocławskim. Zaangażowała się w politykę, bo zależy jej na środowisku naturalnym i walce z kryzysem klimatycznym.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października 2019.

 

Facebook #GoTracz: https://www.facebook.com/GoTracz/ 
Twitter #GoTracz: https://twitter.com/GoTracz/

Program wyborczy: https://koalicjaobywatelska.pl/program

Partia Zieloni do Sejmu: https://partiazieloni.pl/sejm/

Share Button

Komentarze .