Jeśli zauważyłeś coś interesującego zgłoś do nas na: news@katywroclawskie24.pl

Mieszkańcy Zachowic piszą do Najwyższej Izby Kontroli

Otrzymaliśmy kolejne informacje dotyczące sprawy dewastacji środowiska w Zachowicach. W dniu wczorajszym w Faktach TVP Wrocław po raz kolejny ukazał się materiał dotyczący tej bulwersującej sprawy . Dziś Mieszkańcy Zachowic przysłali do naszej redakcji apel, który zamieszczamy poniżej:

W nocy wysłaliśmy SOS do NIK-u tej treści: Dnia 8 lipca 2015 roku w TVP Wrocław http://wroclaw.tvp.pl/20766900/08072015-1830 Burmistrz przyznał publicznie, że zasypywanie stawów w Zachowicach jest przestępstwem! Burmistrz przyznał w telewizji, że nie sprawdził, czy właściciel posiada wymagane zezwolenia! Mieszkańcy walczą od dwóch miesięcy! Sprawę od początku zna Starostwo, RDOŚ, WIOŚ, GIOŚ, DZPK, Ministerstwo Środowiska, Policja, gazety, TVP Wrocław, ogólnopolska TVP Info. Burmistrz dopiero teraz kieruje sprawę do Prokuratury! Czy Prokuratura powstrzyma bezprawie? Kiedy to zrobi? Czy dopiero wtedy, jak stawy zostaną zasypane, jak już zostaną zamordowane wszystkie żyjące tam chronione prawem ryby, płazy oraz drzewa?! Czy to możliwe, że sprawa jest odwlekana celowo?!

Cieszy to, że Burmistrz wreszcie zareagował, choć z drugiej strony rodzi się pytanie dlaczego tak późno ? Dlaczego dopiero po szumie medialnym ? Jak to się ma do wcześniejszej wypowiedzi Pana Wiceburmistrza "Nie dopatrujemy się tutaj działań niezgodnych z prawem" ? Pomóżmy Mieszkańcom w tej bulwersującej sprawie póki nie jest za późno i teren nie został doszczętnie zasypany. Na dzień dzisiejszy ciężarówki w dalszym ciągu jeżdżą i kontynuowane jest niszczenie chronionych gatunków zwierząt i roślin.

Link do programu: http://wroclaw.tvp.pl/20766900/08072015-1830

Informacja z ostatniej chwili: Otrzymaliśmy właśnie skany pism, w których Burmistrz MiG powiadamia Prokuraturę oraz Policję o możliwości popełnienia przestępstwa

 Komisariat Policji Zawiadomienie Zachowice

Wystąpienie do prokuratury - niszczenie siedlisk

Share Button

3 Odpowiedzi

  1. Tak, ciężarówki jeżdżą dziś jak szalone, stoją nawet w korku, bo spychacze nie nadążają spychać gruzu do stawu!!! Pan Burmistrz wprawdzie z opóźnieniem, ale zaczął działać. Zaczął…, ech, szkoda słów! W tej chwili właśnie umiera tam kolejna ryba, kolejna żaba…, przewracane są kolejne drzewa…

  2. skoro wiadomo że jest to przestępstwo to co robi policja, czemu nie robi blokad i zatrzymań “do wyjaśnienia sprawy”

  3. Na dzień dzisiejszy dewastacja została wstrzymana. Wreszcie zainterweniowała policja (ponoć kierowcy dostali mandaty). Nie wiemy jednak czy na stałe, bo już raz tak było, że przestali jeździć, a potem wznowili zasypywanie ze zdwojoną siłą. Najgorsze, że nie wiemy, z kim mamy do czynienia, nikt nie wie, kto jest właścicielem tego terenu. To jest naprawdę bulwersujące. Wydaje mi się, że osoba uczciwa aż tak by się nie ukrywała. Właściciela szukał i RDOŚ, i Burmistrz, i telewizja. Dziwne, nieprawdaż?