Jeśli zauważyłeś coś interesującego zgłoś do nas na: news@katywroclawskie24.pl

Nasze osiedle, nasze otoczenie, nasza przyszłość – program kandydata do Rady Osiedla nr 5 Kamila Ratajczyka

Nazywam się Kamil Ratajczyk. Kandyduję do Rady Osiedla Nr 5 w Kątach Wrocławskich. Mieszkam w Kątach Wrocławskich od urodzenia dlatego też miasto to jest mi dobrze znane. Z zawodu jestem księgowym, gdzie na co dzień zmierzam się z różnymi zadaniami i problemami związanymi ze specyfiką zawodu. W wolnym czasie realizuję swoje pasje, jakimi są aktywność sportowa, informatyka i fotografia. Sportem zaraziłem się już jako dziecko, aktywnie uczęszczając na zajęcia WFu. Aktywność tą podtrzymuję do dziś. Organizuję grupę osób zainteresowanych amatorską grą w piłkę nożną na Orliku w Sadkowie w każdy poniedziałek o godz. 16:30 (bez względu na porę roku i pogodę). Jeśli byłby ktoś zainteresowany – proszę o kontakt.
Informatyka zaczęła mnie interesować, gdy chodziłem do szkoły podstawowej. Z kolei fotografią zaraziłem się stosunkowo niedawno, tj, od 2012 roku. Fotografuję głównie przyrodę, lecz zamierzam iść dalej i zagłębiać się w inne dziedziny sztuki jak makro czy fotografia ludzi.
Dlaczego Rada Osiedla? Przede wszystkim dlatego, że tu mieszkam. Chcę "ulepszać" otoczenie, w którym żyję, dla wygody i komfortu życia mojej rodziny jak i mieszkańców osiedla. Chcę zwiększonej integracji społeczeństwa szczególnie młodszego pokolenia. Zamierzam zadbać o wyposażenie osiedla w małą architekturę miejską, tj. kosze na śmieci, pojemniki na psie odchody, stojaki rowerowe i ławki... oraz o inne aspekty życia "naszego osiedla".
Pamiętam początki drogi utworzenia nowego osiedla nr 5 w Kątach Wrocławskich. Zainteresowałem się tematem szybko po tym jak Krzysztof Zarówny wyszedł z inicjatywą wyodrębnienia tego osiedla. Nawiązaliśmy współpracę i podjęliśmy pierwsze rozmowy dotyczące realizacji inicjatywy. Nie wiele później dołączyła do nas Katarzyna Fiałkowska i takim sposobem nasza trójka stała się grupą inicjatywną, która swoją pracą i zaangażowaniem oraz z pomocą gminy popierającej pomysł, dążyła kolejnymi etapami
do wyodrębnienia się nowego osiedla. Tak też się stało: mamy osiedle nr 5. Mieszkańcy tego osiedla to w głównej mierze ludzie napływowi, którzy w pewnym sensie mogą się czuć odizolowani od „stałej” społeczności kąteckiej, dlatego też chciałbym przyczynić się do integracji mieszkańców. Mówi się, że człowiek zmienia swoje myślenie od momentu, gdy staje się rodzicem. Tak też miało to miejsce i w moim przypadku. Zależy mi na bezpieczeństwie, infrastrukturze i aktywności mieszkańców.
Od jakiegoś czasu śledzę plany zagospodarowania przestrzennego miasta i uczęszczam na sesje Rady Miejskiej w Kątach Wrocławskich. Jako Radny Osiedla chciałbym mieć wpływ na otoczenie swojego miejsca zamieszkania. Zależy mi, aby mieszkańcy wiedzieli, co się wokół Nich dzieje. Do 30 września złożyłem wniosek do gminy z częścią zadań, które chciałbym, aby w najbliższym roku zostały zrealizowane. Zamierzam dążyć do tego, aby "nasze osiedle" tętniło życiem społecznym i kulturalnym. Jednym z moich planów działania jest organizacja cykli spotkań z artystami z różnych dziedzin oraz z ludźmi o różnej profesji. Żyjemy w zelektronizowanych czasach i musimy zadbać o to, by nasze młodsze pokolenie się rozwijało i spędzało mniej czasu w domu przed komputerem niż ma to miejsce obecnie.
Jeżeli zależy Wam na Radzie Osiedla, która jest blisko ludzi i otwarta na dyskusje dotyczące osiedla, zapraszam wszystkich mieszkańców Osiedla Nr 5 w Kątach Wrocławskich na Ogólne Zebranie Mieszkańców w środę 04 listopada 2015 r. na godzinę 18:00 w Gimnazjum w Kątach Wrocławskich, na którym wybierzemy przedstawicieli Rady Osiedla. W razie wszelkich pytań proszę o kontakt pod nr 661 191 608 lub drogą mailową stokarus87@gmail.com

Share Button

Komentarze .