Jeśli zauważyłeś coś interesującego zgłoś do nas na: news@katywroclawskie24.pl

Niesprawny autobus szkolny

Autobus dowożący uczniów do jednej z podwrocławskich szkół wycofał z ruchu patrol dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego. O kontrolę poprosili rodzice uczniów zaniepokojeni stanem technicznym pojazdu.

We wtorek rano (17 grudnia) w Kątach Wrocławskich inspektorzy ITD skontrolowali autobus, którym lokalny przedsiębiorca dowoził uczniów do szkoły. Oględziny stanu technicznego pojazdu wykazały usterki zagrażające bezpieczeństwu ruchu drogowego. Autobus miał nadmiernie zużyty bieżnik opon na pierwszej osi. Z pojazdu wyciekały płyny eksploatacyjne. Oprócz tego młotki służące do awaryjnego zbijania szyb były umieszczone w niewłaściwym miejscu – za fotelem kierowcy. Uszkodzony był również jeden z pasów bezpieczeństwa przy fotelu pasażera.

Autobus skierowano do okręgowej stacji kontroli pojazdów, gdzie inspektorzy sprawdzili sprawność elementów układu hamulcowego oraz zawieszenia. W trakcie szczegółowej kontroli stwierdzono jeszcze luzy w obrębie zwrotnicy. Autobus przewożący dzieci był też niewłaściwie oznakowany.

Za stwierdzone nieprawidłowości inspektorzy ITD zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i wydali kierowcy zakaz jazdy do czasu naprawy ujawnionych usterek. Wobec przewoźnika i osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie toczy się postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

Share Button

Komentarze .