Jeśli zauważyłeś coś interesującego zgłoś do nas na: news@katywroclawskie24.pl

Nowy harmonogram odbioru odpadów zmieszanych

Mam dla Państwa dobrą wiadomość. Od 28 listopada zmienia się harmonogram odbioru odpadów. Odpady zmieszane będą odbierane podobnie jak miało to miejsce do tej pory - czyli jeden raz w tygodniu. Bardzo mnie cieszy ta wiadomość - jednocześnie chciałbym Państwu bardzo serdecznie podziękować za ogromne zainteresowanie i żywe reagowanie na problem. Dostałem mnóstwo wiadomości, dzieliliście się Państwo pomysłami co należy zrobić dalej - na szczęście dalsze działania nie są potrzebne. Mam nadzieję, że był to bardzo wyraźny sygnał dla naszych włodarzy, że należy się konsultować z Mieszkańcami, a nie samodzielnie podejmować nie do końca przemyślane decyzje. Z drugiej strony to właśnie Mieszkańcy pokazali, że w sprawach trudnych mówią jednym głosem i potrafią głośno domagać się swoich racji. Niemniej nie byłbym sobą, gdybym nie podzielił się z Państwem swoimi wątpliwościami:

Czy zmiana harmonogramu wpłynie na wzrost kosztów wywozu odpadów ? Jeśli tak, to dlaczego z odpowiednim wyprzedzeniem nie pojawiły się aneksy ? Jeśli nie, to dlaczego ograniczono częstotliwość wywozu odpadów jeśli nie wiąże się to ze zmianą opłat ?  Myślę, że dobrze by było aby Urząd Miasta i Gminy zajął w tej sprawie stanowisko.

Najważniejsze jest jednak to, że zwyciężył  zdrowy rozsądek. Tradycyjnie zapraszam do dyskusji, a poniżej możecie Państwo zobaczyć zaktualizowany haromonogram.

harmonogram

Share Button

5 Odpowiedzi

  1. Informujemy , że aktualizacja harmonogramu wywozu odpadów zmieszanych z posesji nie wpłynie na wysokość opłaty ponoszonej przez mieszkańców.

  2. Pytanie do Pana który zajmuję się wywozem odpadów w UMIG. Kiedy będzie wystawka jesienna? Z tego co pamiętam cel wystawki był przede wszystkim taki, żeby śmieci wielkogabarytowe nie lądowały w lasach. Chyba, że to kolejny pomysł na jakieś chore oszczędności.

  3. Panie Redaktorze ,
    to także Pana zasługa , że władza się obudziła. Należą się Panu pochwały za nagłośnienie sprawy , a wypowiedzi mieszkańców i wizja składania śmieci przed Urzędem , zrobiły swoje. Jeszcze raz dziękuję za odwagę w podejmowaniu trudnych spraw . Powodzenia w dalszych “niewygodnych” dla władzy tematach.

  4. Temat jest zakonczony ale ja mam pytanie do Pana Redaktora: Prosze zapytać naszych włodzarzy co mają do powiedzenia po przeczytaniu podstaw programowych dla szkół podstawowych po wprowdzeniu nowej reformy: Jedna godzina nauczania języka obcego i aż trzy godziny religii? Zwolnimy nauczycieli języków a zatrudnimy kilka osób wiecej do nauki religii ???? Gdzie będą uczyć sie dzieci z klas 7 i 8 ? Czy można przenieść te 2 roczniki do gimazjum? Czy jest to zgodne z prawem? Co zamierza zrobić nasza Gmina z tymi problemami?

  5. Na siłę wpierają dziecku wyznanie wiary moim zdaniem nauka religii nie powinna zaliczana jako przedmiot .