Jeśli zauważyłeś coś interesującego zgłoś do nas na: news@katywroclawskie24.pl

Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

Nauczyciele oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich przyłączyli się do ogólnoświatowej inicjatywy obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który przypada na 2 kwietnia. Po raz pierwszy na pomysł celebracji tego dnia dwa lata temu wpadły Panie: Iwona Markulak - Piwowar oraz Renata Fedorczuk. 

Tego dnia zarówno nauczyciele jak i uczniowie byli ubrani na niebiesko. Dlaczego właśnie kolor niebieski ? Jest on kojarzony jako kolor chłopięcy, a to właśnie chłopcy częściej zapadają na tę chorobę. 

Właśnie 2 kwietnia spod Szkoły Podstawowej nr 2 wyruszył niebieski korowód z balonami tego samego koloru. Po dotarciu na kątecki Rynek uczestnicy korowodu wypuścili w niebo 100 balonów na znak solidarności z osobami chorującymi na tę ciężką chorobę. 

Nauczyciele chcieliby podziękować firmie Georg UTZ za ufundowanie dla nich specjalnych  koszulek na tę okazję . 

To była bardzo piękna inicjatywa. Uświadomienie dzieciom, że obok nas mogą żyć ludzie, którzy unikają kontaktów nie z własnej woli, lecz dlatego, że borykają się na codzień z autyzmem jest najlepszą i zapadającą w pamięć lekcją. 

Czym jest autyzm ?

Autyzm to zaburzenie rozwojowe, w którym ważną rolę odgrywa funkcjonowanie mózgu. Choroba polega na odcięciu się człowieka od zewnętrznego świata, ograniczeniu wymiany informacji ze środowiskiem, subiektywnym poczuciu odizolowania. Prowadzone badania wskazują, że autyzm może oznaczać wewnętrzną pustkę lub olbrzymie bogactwo przeżyć wewnętrznych. 

Share Button

Komentarze .