Jeśli zauważyłeś coś interesującego zgłoś do nas na: news@katywroclawskie24.pl

Ochotnicza Straż Pożarna w Smolcu – raport z działań w mijającym tygodniu

Z lekkim opóźnieniem - niemniej informujemy, co działo się u strażaków w Smolcu w ostatnim tygodniu

22 września 2015 godzina 20

Wyjazd zastępu do zdarzenia drogowego. Na drodze pomiędzy Jaszkotlem , a Cesarzowicami doszło do zderzenia samochodu osobowego z busem, w skutek czego auto osobowe wylądowało w przydrożnym rowie. Na szczęście osób poszkodowanych nie było. Przez kilkadziesiąt minut ruch na tym odcinku odbywał się wahadłowo. Na miejscu pracowała również JRG Kąty Wrocławskie oraz Policja.

osp-smolec-wypadek22092015

23 września 2015 godzina 19:35

Po raz kolejny zgłoszony został pożar nieużytków w Kębłowicach. To dobrze znane strażakom miejsce, gdyż notorycznie ktoś podpala tam trawę. Ogień rozprzestrzenił się w kilku miejscach na powierzchni około 10 arów.

osp-smolec-pozar23092015

26 września 2015 godzina 11:30

Strażacy otrzymali zgłoszenie, że nieprzytomny mężczyzna leży w rowie przy torach kolejowych. Na miejscu okazało się, że człowiek leży około 1,5 metra poniżej poziomu peronu stacji kolejowej w Smolcu. Po dotarciu do poszkodowanego stwierdziliśmy, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu i śpi. Został on wyciągnięty i przekazany załodze Pogotowia Ratunkowego. Poszkodowany odmówił poddania się badaniu i karetka odjechała, wobec tego konieczna była interwencja policji

26 września 2015 godzina 18:00

Pożar trawy i śmieci w Pietrzykowicach. Wraz ze strażakami apelujemy o zachowanie ostrożności, niewiele brakowało aby ten pożar przybrał na sile, gdyż kawałek dalej znajdowały się sterty plastiku, gałęzi oraz co najważniejsze zabudowania.

osp-smolec-pozar26092015

 

Share Button

Komentarze .