Jeśli zauważyłeś coś interesującego zgłoś do nas na: news@katywroclawskie24.pl

Oferował do sprzedaży nielegalne oprogramowanie i sprzęt diagnostyczny

Policjanci z Wrocławia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o sprzedaż podrobionych urządzeń elektronicznych i nielegalnego oprogramowania służącego do diagnostyki pojazdów. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna kupował sprzęt na jednym z międzynarodowych portali aukcyjnych, a następnie oferował go do sprzedaży w Polsce. Podejrzany może mieć na swoim koncie, co najmniej kilkanaście takich transakcji. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem, a grozić mu może kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Cyberprzestępczością z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu działając z policjantami z Komisariatu w Kątach Wrocławskich zatrzymali mężczyznę, który na jednym z internetowych portali oferował do sprzedaży podrobione urządzenia diagnostyczne bez licencji i zezwoleń.

Do zatrzymania doszło po tym jak policjanci namierzyli ten przestępczy proceder. Ustalenia przeprowadzone przez funkcjonariuszy potwierdziły, że 29-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego, kupował podrobione urządzenia i nielegalne oprogramowanie służące do diagnostyki pojazdów,na jednym z międzynarodowych portali aukcyjnych. Mężczyzna następnie oferował go do sprzedaży w już w Polsce.

Policjanci realizując czynności w tej sprawie ujawnili i zabezpieczyli sprzęt oraz komputery z nielegalnym oprogramowaniem.

Obecnie policjanci nadal wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności zwieranych transakcji. Podejrzewają, że 29-latek może mieć na swoim koncie, co najmniej kilkanaście tego typu przestępstw.

Za swoje czyny mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

W świetle obowiązujących przepisów za wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi grozić mogą wysokie grzywny, a także kara pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci przypominają, że tego typu działalność jest przestępstwem, narusza, bowiem Ustawę o prawie własności przemysłowej, która zapewnia uczciwą konkurencję wśród producentów i poszkodowane firmy zawsze składają wnioski o ściganie tego procederu.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak
 

Źródło: http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/biezace_informacje/oferowal_do_sprzedazy_nielegalne_oprogramowanie_i_sprzet_diagnostyczny

Share Button

Komentarze .