Jeśli zauważyłeś coś interesującego zgłoś do nas na: news@katywroclawskie24.pl

Ogrzewanie w Urzędzie Miasta i Gminy niebawem zostanie uruchomione

Wracamy do ostatniej sprawy braku ogrzewania w ratuszu. Pan Burmistrz przesłał informację, którą zamieszczamy poniżej:

Inwestycja związana z przebudową kotłowni w budynku Ratusza składała się z dwóch części. Część dotycząca przebudowy samej kotłowni prowadzona jest przez Gminę Kąty Wrocławskie. W jej zakres wchodzi demontaż dotychczasowych kotłów, montaż nowych pieców wraz z instalacją wewnętrzną kotłowni i włączeniem do punktu gazowego. Etap I budowy prowadzonej przez Gminę został wykonany i odebrany już we wrześniu.

Druga  część prowadzona jest przez  Polską Spółkę Gazowniczą. Do niej należy wybudowanie przyłącza i punktu gazowego. Do chwili obecnej roboty te nie zostały wykonane ze względu na wydłużenie procesu  związanego z uzgadnianiem dokumentacji projektowej i uzyskaniem wszelkich uzgodnień.

Wykonawca przyłącza zapewnia, że rozpocznie prace w najbliższy piątek.                                                                                                                      

Dziękujemy za tę informację - nadal jednak nie wiemy, kiedy tak naprawdę pracownicy i petenci będą mogli funkcjonować w normalnych warunkach. Ogrzewanie to w dzisiejszych czasach nie luksus, a standard. Mój poprzedni artykuł był na pewno kąśliwy i złośliwy, jednak moim celem była mobilizacja do podjęcia stosownych działań. Panie Burmistrzu, jak można było dopuścić do sytuacji aby w XXI wieku urząd w podobno najlepszej gminie w Polsce nie miał zapewnionego podstawowego medium jakim jest ogrzewanie ? Dlaczego zlikwidowana została kotłownia przed uruchomieniem nowej ? Wreszcie podstawowe pytanie: Czy interesanci zostali poinformowani i przeproszeni za powstałe niedogodności ?

Byłoby to miłym i myślę wskazanym gestem w stronę Mieszkańców, którzy powinni być dla Pana jako włodarza najważniejsi

Share Button

1 Odpowiedź

  1. Moim zdaniem w pierwszym kroku należało zadbać o przyłącze gazu a w drugim pomyśleć o wymianie pieca. Nie wiem kto zajmuje się inwestycjami w gminie ale widać że ma problemy z myśleniem.