Jeśli zauważyłeś coś interesującego zgłoś do nas na: news@katywroclawskie24.pl

Policjanci w okolicach Wrocławia zabezpieczyli ponad 2 kg marihuany i blisko 800 krzewów konopi

Policjanci z komendy miejskiej we Wrocławiu wspólnie z funkcjonariuszami z Kątów Wrocławskich zlikwidowali na terenie powiatu nielegalną uprawę konopi. Na jednej z posesji ujawniono i zabezpieczono ponad 2 kg marihuany i blisko 800 krzewów konopi. Jak ustalili do tej pory funkcjonariusze w procederze tym uczestniczyli dwaj mężczyźni. Sąd na podstawie zebranych dowodów zastosował już wobec podejrzanych tymczasowy areszt na 3 miesiące. Zatrzymanym za czyny, o które są podejrzani może teraz grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu wspólnie z policjantami z Zespołu Kryminalnego komisariatu w Kątach Wrocławskich zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe.

Funkcjonariusze prowadząc czynności operacyjne ustalili, że na terenie jednej z miejscowości w powiecie wrocławskim podejrzani prowadzą nielegalną uprawę konopi indyjskich oraz produkcję marihuany. Jak wynika z zebranych informacji oraz materiałów dowodowych przestępcy od pewnego czasu hodowali rośliny na terenie posesji. Dbali o ich prawidłowy rozwój oraz wzrost. Następnie z tak przygotowanych konopi wytwarzali susz. Na miejscu policjanci zabezpieczyli w tej sprawie blisko 800 krzewów w różnej fazie wzrostu i ponad 2 kilogramy marihuany.

W całym procederze zarzuty dotyczące nielegalnej uprawy oraz produkcji konopi i posiadania znacznych ilości środków odurzających usłyszeli dwaj mieszkańcy Wrocławia w wieku 43 i 46 lat. Sąd na podstawie zebranych przez policjantów dowodów zastosował już wobec podejrzanych tymczasowy areszt na 3 miesiące. Zatrzymanym za czyny, o które są podejrzani może teraz grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Na naszym fun page jest do obejrzenia materiał filmowy zarejestrowany przez policjantów po zatrzymaniu sprawców

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło:http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/wr/dzialania-policji/aktualnosci/4056,Policjanci-w-okolicach-Wroclawia-zabezpieczyli-ponad-2-kg-marihuany-i-blisko-800.html

Share Button

Komentarze .