Jeśli zauważyłeś coś interesującego zgłoś do nas na: news@katywroclawskie24.pl

Porozmawiajmy o kulturze i sporcie

Do naszej redakcji wpłynęło zaproszenie do udziału w forum dyskusyjnym.

W dniu 6 października o godz. 18.00 w smoleckiej świetlicy przy ul. Głównej 47 odbędzie się forum dyskusyjne

Porozmawiajmy o kulturze i sporcie przez pryzmat lokalnych potrzeb mieszkańców „

Celem spotkania jest rozpoczęcie szeroko rozumianego dialogu międzyśrodowiskowego, na temat oczekiwań mieszkańców gminy Kąty Wrocławskie na polu lokalnej kultury i sportu.

Zapraszam osoby zainteresowane i związane z kulturą i sportem do włączenia się do dyskusji

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w debacie poprzez kontakt telefoniczny 605 745 010 lub wysyłając zgłoszenie na e-mail hirek_kurys@tlen.pl

Spotkanie prowadzić będzie niezależny moderator spoza naszej gminy, który zapewni sprawną i dążącą do merytorycznych wniosków, debatę. Przewidywany czas spotkania trzy godziny. Zwieńczeniem, będzie sformułowanie listu otwartego, skierowanego do Rady Gminy, w celu podjęcia rozmów na temat możliwości naszego lokalnego samorządu, potrzebnych do realizacji propozycji zgłoszonych przez forum.

Druga, nieformalna cześć, przewiduje miłe spotkanie przy słodkim poczęstunku i jesiennej herbatce lub kawie, pitej w blasku świec oraz niespodziankę kulturalną, która rozświetli wieczór, zabawi zmysły, zostawi niezatarte wspomnienie.

Hieronim Kuryś, którego specjalnie przedstawiać nie trzeba apeluje o liczny udział w celu wypracowania optymalnych rozwiązań - poniżej treść listu od niego:

Szanowni Państwo !

W związku z ożywioną dyskusją, która toczy się w naszej gminie o sporcie i kulturze , sądzę, że ten bardzo gorący temat wymagałby merytorycznej dyskusji. Poruszany jest przez telewizję, lokalne media i mieszkańców gminy, wzbudza emocje i stawia znaki zapytania. Przyszedł czas aby zmierzyć się z problemem, który dowodzi, że nie samym chlebem człowiek żyje a szeroko pojęty dostęp do kultury i sportu na poziomie lokalnym, jest dla miejscowej społeczności niezmiernie ważny. Nadszedł taki moment, w którym o konieczności dostosowania działań gminy do coraz wyższych wymagań mieszkańców w tej kwestii, należałoby porozmawiać w gronie osób szczególnie uprawnionych. Powinni to być: lokalni animatorzy sportu i kultury, sportowcy i artyści, przedstawiciele stowarzyszeń - statutowo zainteresowani tą tematyką - czy osoby związane z miejscowym samorządem. Wreszcie przy okrągłym stole obrad zasiąść powinni mieszkańcy oddani sercem sprawie, a także przedstawiciele lokalnych władz. Mam nadzieję, że spotkanie, które chcę zorganizować, zgromadzi wszystkie wymienione grupy osób a program obrad, który Państwu zaproponuję, zachęci wszystkich do uczestnictwa w tym ważnym dla gminy forum. Wierzę, że Państwa głos w tej sprawie, połączenie sił i zaangażowanie w próbę analizy istniejącego stanu rzeczy, będzie przyczynkiem zmian.

Zapraszam

Hieronim Kuryś

Share Button

Komentarze .