Jeśli zauważyłeś coś interesującego zgłoś do nas na: news@katywroclawskie24.pl

Przedłuża się remont na ulicy Popiełuszki w Kątach Wrocławskich

W ostatni wtorek tj. 19 kwietnia 2016 zgodnie z harmonogramem powinna zostać otwarta remontowana w związku z budową chodnika i ścieżki rowerowej ulica Popiełuszki. Tymczasem niebawem minie 4 tydzień a końca prac nie widać. Czy tak krótki odcinek przeprawy mostowej wymaga aż tak dużego nakładu czasu ? Mieszkańcy, którzy do nas piszą akcentują, że tracą bardzo dużo czasu poruszając się wytyczonym objazdem, zaś sama ulica jest bardzo ważnym ciągiem komunikacyjnym łączącym Kąty Wrocławskie z autostradą A4. Kiedy zostanie otwarta ulica Popiełuszki ? Zadałem takie pytanie Wydziałowi Dróg i Transportu Urzędu Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie - po kilku minutach pojawiła się informacja na stronie Urzędu:

W związku ze zmianą technologii wykonania przepustu drogowego w km 17+879 drogi wojewódzkiej nr 347 w Kątach Wrocławskich (w ul. Popiełuszki), polegającą na konieczności wykonania skrajnych elementów przepustu bezpośrednio na budowie, termin zamknięcia ul. Popiełuszki został wydłużony do 30.04.2016 r. Wydłużenie terminu było niezbędne w celu osiągnięcia właściwej wytrzymałości żelbetowych elementów przepustu.

Niestety po raz kolejny źle oszacowano czas robót i wydłużono go dwukrotnie. Szkoda, że Mieszkańcy nie są informowani na bieżąco, w końcu to my wszyscy musimy zmagać się z uciążliwościami spowodowanymi przedłużającym się remontem.

Share Button

1 Odpowiedź

  1. Bardziej bym się zainteresował stanem nowo wylanej warstwy asfaltu na ścieżce rowerowej przy tej ulicy. Jakość wykonania ścieżki jest tragiczna. Jadąc po niej rowerem można odnieść wrażenie, że jedziemy po jakichś wertepach a nie po gładkim asfalcie.