Jeśli zauważyłeś coś interesującego zgłoś do nas na: news@katywroclawskie24.pl

Przedstawienie z okazji Dnia Kobiet w Szkole Podstawowej nr. 2

8 marca w Hali sportowo - widowiskowej w Kątach Wrocławskich uczniowie klas II, IV i V Szkoły Podstawowej nr 2  przygotowali przedstawienie zatytułowane "Babę zesłał Bóg". Termin oraz motyw przewodni spektaklu nie były przypadkowe, ponieważ tego dnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Gościem honorowym imprezy był Pan Burmistrz Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie Antoni Kopeć. Przybyło bardzo dużo mam, babć oraz innych Pań, do których było skierowane to widowisko.

Skupmy się jednak przez chwilę na samym przedstawieniu. Wchodzące Panie były witane przez uczniów i każda z nich otrzymała różę. Po oficjalnym przywitaniu gości i wręczeniu kwiatów Pani Dyrektor mogliśmy podziwiać wspaniałą grę aktorską oraz umiejętności taneczne dzieci. Było poruszonych wiele wątków od tych humorystycznych - czyli relacjach damsko - męskich z "przymrużeniem" oka po bardzo poważne wątki historyczne o roli i prawach kobiet od XVIII wieku po czasy wpółczesne. Wszystko było dodatkowo okraszone popisami wokalno tanecznymi, które były dopełnieniem całego widowiska.

 Na koniec głos zabrała Pani Dyrektor, która podziękowała nauczycielom za perfekcyjne przygotowanie uczniów, a następnie przekazała mikrofon Panu Burmistrzowi. Pan Burmistrz korzystając z okazji złożył życzenia wszystkim obecnym Paniom życzenia z okazji Dnia Kobiet w imieniu swoim oraz pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Kątach Wrocławskich jak również pogratulował wszystkim występującym dzieciom. To jednak nie był koniec niespodzianek - przy wyjściu każda z Pań została obdarowana prezentem w postaci kosmetyków firmy "Tołpa" ufundowanych przez jej producenta - firmę Torf Corporation z Kątów Wrocławskich. 

Share Button

Komentarze .