Jeśli zauważyłeś coś interesującego zgłoś do nas na: news@katywroclawskie24.pl

Puchar Polski strongmanów w Kątach Wrocławskich – relacja

W ostatnią niedzielę tj 9 lipca na parkingu przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich mogliśmy podziwiać jednych z najsilniejszych mężczyzn w Polsce. Strongmani walczyli o puchar i tytuł najsilniejszego Polaka. Imprezę otworzyli jej gospodarze tj Pan Wiceburmistrz Mieczysław Reps oraz Pani Dyrektor GOKiS Maria Mach. Pan Burmistrz z przymrużeniem oka przyjrzał się swojej sylwetce - co myślę uczyniło wielu Panów obecnych na widowni. Pojawił się również gość specjalny - pięciokrotny Mistrz Świata, sześciokrotny Mistrz Europy, ośmiokrotny Mistrz Polski strongman obecnie zawodnik MMA - Mariusz Pudzianowski.   Przyszedł czas na pierwszą konkurencję - przeciąganie pojazdy ciężarowego. W trakcie tej konkurencji urazu pleców doznał jeden ze startujących Rafał Koczywąs, który z tego powodu wycofał się z dalszej rywalizacji. Kolejną konkurencją był tzw "spacer farmera", gdzie zawodnicy musieli w jak najkrótszym czasie przebiec z obciążeniem bagatela ... 140 kg. W międzyczasie,kiedy zawodnicy regenerowali się swoich sił mogli spróbować Panie i Panowie z widowni, dla których organizatorzy również przygotowali zadania siłowe. Emocje były porównywalne, a często nawet większe, gdyż startowali nasi znajomi, sąsiedzi, którym należą się ogromne brawa za odwagę. Później była beczka ze złocistym napojem - niemniej do utrzymania nie do wypicia jej zawartości, a także zawodnicy unosili hantla ważącego - uwaga to nie pomyłka 80 kg. Na koniec podajemy końcowe wyniki rywalizacji:

1. Szczepan Krzesiński

2. Marek Walczak

3. Bartek Folerski

4. Mariusz Dąbrowski

5. Rafał Koczywąs

Warty podkreślenia jest fakt, że "sprawcą" całego zamieszania jest Gminny Ośrodek Kultury i Sportu. To dzięki ich zaangażowaniu mogliśmy w dużym gronie mile spędzić niedzielne, pogodne popołudnie. Dziękujemy GOKiS-owi i prosimy o więcej. Zachęcam Państwa do dzielenia się pomysłami co chcielibyście, by się wydarzyło w naszej gminie. Myślę, że cykliczne wakacyjne imprezy w weekendy (nie zawsze w otoczeniu gwiazd i celebrytów) mogłyby się wpisać w naszą kącką tradycję. 

 Autorem zdjęć jest Marek Marecki - serdecznie dziękujemy za możliwość ich opublikowania i jednocześnie zapraszamy na stronę:

https://www.facebook.com/K%C4%85ty-Wroc%C5%82awskie-i-okolice-849040675163094/

Share Button

Komentarze .