Jeśli zauważyłeś coś interesującego zgłoś do nas na: news@katywroclawskie24.pl

Relacja z I Pikniku Szkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich

W niedzielę 12 czerwca w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się I Piknik Szkolny.  Wydarzenie było świetną okazją do wspólnej zabawy dzieci z rodzicami. Piknik rozpoczął się w Hali Widowiskowo – Sportowej, gdzie na scenie na wszystkich czekali  uczniowie klas I oraz II , którzy przygotowali wspaniałe widowisko pt „Witajcie w naszej bajce”.  Wszystkich obecnych przywitała Pani Dyrektor Maria Szul. Oprócz życzeń dobrej zabawy przekazała ważną informację - na jaki cel przekazane zostaną zebrane w trakcie pikniku pieniądze. Decyzją Pani Dyrektor oraz grona pedagogicznego wsparcie otrzyma Fundacja "Serce dla Afryki".   Dzieci, pomimo pełnej sali nie dały się stresowi i świetnie zaprezentowały znane wszystkim wiersze – pojawiła się m.in.  „Samochwała”, „Zosia Samosia”, „Kaczka Dziwaczka. Uczniowie klas I zaprezentowali „łamańce językowe” , z których prawidłowym wymówieniem miałby spory problem niejeden dorosły. Ogromny aplauz po każdym wystąpieniu mógł świadczyć o tym, że dla tych dzieci „łamańce językowe” po prostu nie istnieją .  Na uwagę zasługują również wspaniałe przebrania, które były dopełnieniem całego przedstawienia.

Po części artystycznej wszyscy udali się na plac przed szkołą, na którym zlokalizowane zostały pełne atrakcji stoiska. Można było skosztować muffinki upieczone przez rodziców, a na spragnionych czekały zimne oraz gorące napoje. Dla tych, którzy z różnych względów nie chcieli oddać się słodkiemu szaleństwu czekał popcorn.  Po zapewniającej nam energię dawce słodkości można było wziąć udział w zajęciach sportowych pod czujnym okiem nauczycieli – dzieci musiały trafić piłką do małej bramki, mogły dać upust swej energii podczas walk na „miecze” ( nadmienię, że były bardzo miękkie, a dodatkowo każdy wojownik nakładał kask ochronny), jak również  zagrać w petankę.  Na pozostałych stoiskach można było pomalować koszulkę według własnego unikalnego wzoru – nie mogło również zabraknąć możliwości pomalowania twarzy. Ponadto dzieci wykonywały piękne prace z plasteliny, mogliśmy się przekonać , jak zrobić piękne kwiatki, dla których doniczkę stanowiła plastikowa nakrętka. Na imprezie pojawił się również Komisarz Lew, z którym dzieci chętnie się witały i pozowały do wspólnego zdjęcia.  Dużym zainteresowaniem cieszyło się też stoisko z motocyklami, na które dzieci wsiadały z ogromną ochotą. Wiele z nich wspominało, że gdy dorośnie zapewne stanie się właścicielem takiego jednośladu.

Bardzo ważnym punktem programu była aukcja charytatywna na której sprzedawano rękodzieła wykonane przez dzieci, ich rodziców i podopiecznych Fundacji z Kamerunu . Aukcja była przeprowadzona przez jednego z rodziców uczniów klasy II b. Należy w tym miejscu podkreślić ogromną charyzmę prowadzącego, który swoją pozytywną energią zarażał wszystkich obecnych  oraz powodował, że bardzo dużo osób aktywnie brało udział  we wszystkich aukcjach, których tego dnia było bardzo dużo. Dopełnieniem całości były kolorowe bańki mydlane których tysiące wytworzyła jedna z Pań nauczycielek. Kiedy zbliżał się nieubłagany koniec imprezy z ust wielu dzieci usłyszeć można było głównie „ Już ? Dlaczego tak szybko ?”

                Był to pierwszy piknik szkolny zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 2. Myślę, że nie ostatni i to wydarzenie na stałe wpisze się w kalendarz imprez szkolnych.  Serdeczne podziękowania należą się Pani Dyrektor Marii Szul jak i całemu gronu pedagogicznemu. To był ogromny wysiłek z Państwa strony, aby impreza była dopięta na ostatni guzik.

Więcej zdjęć jest dostępnych na profilu FB szkoły: https://www.facebook.com/szkolapodstawowanr2katywroclawskie/photos/?tab=album&album_id=530801943770207

Do zobaczenia za rok

Share Button

Komentarze .