Jeśli zauważyłeś coś interesującego zgłoś do nas na: news@katywroclawskie24.pl

Rusza program “Dolnośląskie Delfinki”. Czy w Kątach Wrocławskich powstanie basen ?

W dniu wczorajszym ruszyły konsultacje z samorządami zainteresowanymi budową basenu na swoim terenie w ramach programu "Dolnośląskie Delfinki", którego inicjatorem jest Dolnośląski Urząd Marszałkowski.  Marszałek Województwa Cezary Przybylski informuje, że "na razie powstanie co najmniej 5 takich obiektów na dolnym śląsku. Koszt budowy jednego to około 5 mln zł. Pierwszeństwo mają powiaty gdzie nie ma basenów."

Połowa kwoty na budowę pochodziłaby ze środków Urzędu Marszałkowskiego, pozostałą część musi zabezpieczyć gmina ze środków własnych. Gmina Kąty Wrocławskie przystąpiła do powyższego programu - został już nawet wyznaczony teren pod budowę - jest to plac przy Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. 1 Maja. W tym miejscu jednak rodzi się pytanie czy na pewno jest to dobra lokalizacja ? W tej sprawie wypowiedział się m.in. Radny powiatowy Pan Piotr Chmurzyński, który uważa, że lepszą lokalizacją byłby teren amfiteatru ziemnego zlokalizowanego przy Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Brzozowej. Powstały w tym miejscu basen tworzyłby spójną całość z istniejącym już halą, siłownią oraz punktem gastronomicznym.  W wypowiedzi dla TVP Wrocław Burmistrz Kątów Wrocławskich Pan Antoni Kopeć stwierdził, że "Basen o takich parametrach nie generowałby bardzo dużych kosztów, więc też nie przynosiłby bardzo dużych strat". Pozostaje mieć nadzieję, że nasza gmina zostanie uwzględniona w tym programie i w 2017 roku dzieci nie będą musiały dojeżdżać na zajęcia do Wrocławia lub Środy Śląskiej. Jak zawsze prosimy Internautów o komentarz w tej sprawie.

Share Button

1 Odpowiedź

  1. Katy Wroclawskie potrzebują pływalni bardzo zwłaszcza ze jest w niej ogromny potencjal!!!! I przy okazji bylabym chetna do pracy w charakterze instruktora pływania. Pozdrawiam