Jeśli zauważyłeś coś interesującego zgłoś do nas na: news@katywroclawskie24.pl

Seria wypadków na autostradzie A4

Wczoraj o godz. 12.20. doszło do karambolu na autostradzie A4 na wysokości węzła Kąty Wrocławskie. Na drodze w kierunku Zgorzelca zderzyło się pięć samochodów osobowych. Gdy utrudnienia po jednym wypadku się zakończyły, kilka kilometrów dalej doszło do kolejnego, w którym uczestniczyły trzy pojazdy.

Zaraz po wypadku ruch odbywał się tylko pasem awaryjnym. Na szczęście nikt nie ucierpiał. A to jeszcze nie koniec kłopotów w tym miejscu. Bowiem w korku doszło do kolejnej kolizji. - Uprzątnięto już pięć samochodów, które zderzyły się po godzinie 12. na 132 km autostrady w kierunku Zgorzelca. Jednak doszło do kolejnego wypadku, który wynika z powstałego na kilka kilometrów zatoru. Według informacji, jakie otrzymaliśmy od kierowców, na 138 km autostrady zderzyły się trzy samochody. Służby porządkowe udają się na miejsce – powiedział nam ok. godz. 14.15 dyżurny GDDKiA. Rzeczywiście, we wspomnianym miejscu doszło do zderzenia trzech samochodów. Jedna osoba została ranna. Przez pewien czas autostrada była nieprzejezdna w obu kierunkach, gdyż lądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który udzielał pomocy rannej osobie.  Ruch w tym miejscu odbywał się prawym pasem. Ok. godz. 16 utrudnienia się zakończyły, ale korek w tym miejscu ma kilka kilometrów.  W tym czasie zakorkowana była również droga nr 347, którą kierowcy próbowali ominąć zator na autostradzie. Około godziny 15:45  wjeżdzający do Kątów Wrocławskich musieli zatrzymać się już w Sadkowie.
Również dziś w godzinach rannych na autostradzie A4 pomiędzy węzłami Kąty Wrocławskie i Pietrzykowice doszło do kolejnego wypadku - samochód osobowy najechał na tył ciężarówki i wpadł do rowu.  Trzy osoby są ranne. Ruch w stronę Wrocławia odbywał się tylko po lewym pasie. W tej chwili nie ma już utrudnień ale trwa rozładowywanie zatoru.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/komunikacja/wypadki/a/dwa-wypadki-na-a4-zderzylo-sie-osiem-aut,10426814/

Share Button

Komentarze .