Jeśli zauważyłeś coś interesującego zgłoś do nas na: news@katywroclawskie24.pl

Spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich z olimpijczykiem Rafałem Kubackim

11 kwietnia Szkołę Podstawową nr 2 odwiedził olimpijczyk, dwukrotny Mistrz Świata, wielokrotny medalista Mistrzostw Europy oraz ... 17-krotny Mistrz Polski w judo. Mowa oczywiście o Rafale Kubackim.

Na spotkanie zostali zaproszeni uczniowie klas III, zaś Mistrz przeprowadził ciekawą prezentację, podczas której opowiedział dzieciom o różnych dyscyplinach  sportowych takich jak karate, judo, taekwondo, lekkoatletyka, siatkówka, piłka nożna i wiele innych. Dzieci dowiedziały się np. że pierwszy mecz piłki nożnej rozegrali Majowie, potem poznały genezę powstania rugby oraz znaczenie słów  karate, judo.

W kolejnej części spotkania Pan Rafał zapytał dzieci o to, jaki sport uprawiają i co najbardziej lubią robić w wolnym czasie. Okazało się że trzecioklasiści to bardzo aktywni młodzi ludzie, którzy jeżdżą na deskorolkach, rolkach, grają w piłkę nożną, koszykówkę,
tenisa, są pływakami oraz trenują karate, judo a także capoeirę. 

W trakcie ostatniej części spotkania uczniom została odczytana bajka o piłkach, a później przeprowadzona krótka rozmowa o szacunku, jakim należy darzyć rówieśników. 

Na koniec dzieci wręczyły Panu Rafałowi własnoręcznie wykonane prace, dziękując w ten sposób za spotkanie. 

To spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 nie było pierwszym, gdyż Mistrz gościł w szkole 3 lata temu.  Dzieci w sekrecie zdradziły mi, iż mają mają nadzieję, że Pan Rafał jeszcze u nich zagości. Wypada więc napisać - do następnego spotkania. 

Share Button

Komentarze .