Jeśli zauważyłeś coś interesującego zgłoś do nas na: news@katywroclawskie24.pl

“Brudny świat” Agnieszka Lingas-Łoniewska

 

Nic już nie będzie takie samo...

12626017_1096202333757952_1648736196_n

Fabuła: Kathrina jest samotną matką, która od zawsze miała jedno marzenie - pisać teksty piosenek. Tommy jest liderem i piosenkarzem znanego zespołu rockowego Semtex. Kati oraz Tommy żyją w całkowicie różnych światach. Los jednak ich łączy. Lubiąca spokój dziewczyna ma na początku problem z odnalezieniem się w szalonym świecie rockmenów. Między dwojgiem bohaterów rośnie coraz większe uczucie. Każde z nich nosi w sobie tajemnice przeszłości. Wspomnienia, o których chcieliby zapomnieć doganiają ich coraz bardziej. Czy będą mieli tyle odwagi by sobie o tym opowiedzieć? Miłość dwojga młodych ludzi pomaga im przetrwać wiele. Czy wszystko? W pewnym momencie koło Kati pojawia się mężczyzna, który sprawia, że los jeszcze bardziej się komplikuje. W życiu Kati i Tommiego pojawia się coraz więcej pytań, a o odpowiedzi coraz trudniej.

 

Moja opinia: Kolejna wspaniała książka napisana przez polską autorkę. Od powieści oderwać się bardzo trudno. Akcja rozgrywa się w bardzo szybkim tempie. Fascynująca jest forma w jakiej napisana jest książka. Nie przypominam sobie abym z taką formą się już spotkała. Narracja jest pierwszoosobowa. Jednakże w narracji wymienia się dwóch głównych bohaterów. Raz historie opowiada nam Tommy, a raz Kati. Stopniowo odkrywamy tajemnice przeszłości.

Byłam bardzo ciekawa tej książki ze względu na opis na okładce "Dramat, który złamie nie jedno serce". Dodatkowo moja ciekawość była powiększona o fakt, że autorka jest z mojego miasta. Z drugiej jednak strony bałam się romansu oraz płytkiej treści. Na szczęście tak nie było. Dość istotnym wątkiem są demony przeszłości. Agnieszka Lingas-Łoniewska pisze w sposób niezwykle poruszający. Historia, którą stworzyła jest realistyczna. Można powiedzieć, że gra na naszych emocjach.

Jako osoba, która lubi erotyki nie mogę przejść obojętnie obok tych właśnie scen. Autorce udało się zawrzeć niezwykłą namiętność w każdym akcie miłosnym. Czytelnik odczuwa emocje całym sobą. Widać, że każde słowo jest dokładnie przemyślane.

Wrocławska pisarka doskonale umie posługiwać się słowem oraz grać na emocjach czytelnika. Gratulacje!

Polecam wszystkim, którzy lubią duże emocje towarzyszące czytaniu. Zapewniam, że później nic nie będzie takie samo. Powrót do rzeczywistości również utrudniony 🙂

 

Moja ocena: ******

Skala ocen: * nie polecam ** nie moja bajka *** daje radę **** dobra ***** bardzo dobra ****** lotta poleca


Karolina "Lotta" Krakowiak

www.lottaczyta.blox.pl

Share Button

Komentarze .