Jeśli zauważyłeś coś interesującego zgłoś do nas na: news@katywroclawskie24.pl

“Kimera” Anna Sokalska

Demony są wszędzie!

12310689_1681696265435667_8261976257756558935_n

"Chimera, (...) [czyt. "kimera"], to pochodząca z mitologii greckiej hybryda, ziejący ogniem potwór o ciele kozła, głowie lwa i ogonie węża." (fragment książki)

Książka jest zbiorem opowiadań oraz wierszy. Tematyka, która przewija się przez cały zbiór to demony. Pod główną fabuła kryją się jednak głębsze tematy. Anna Sokalska, jak w każdej swojej książce, skupia się na psychice człowieka, poszukiwaniu szczęścia oraz samego siebie. Wrocławska pisarka porusza się po psychicze człowieka w sposób wyjątkowy. Opowiadania są krótke ale bardzo treściwe. Autorka dużo pola pozostawia jednak czytelnikowi i jego wyobraźni. W tekstach nie ma oceny bohaterów oraz zbędnych słów.

Dla mnie czytanie było niezwykłą przygodą. Każde opowiadanie to odrębna historia, nowi bohaterowi, nowe przesłanie. Ciężko mi opowiadać o fabule ponieważ wtedy zbyt wiele bym zdradziła 🙂 Książki Anny Sokalskiej najbardziej lubie za jej przekaz oraz język. Autorka pisze bardzo swobodnie i lekko się czyta jej teksty. Nie są to, tak jak wspomniałam wcześniej, łatwe teksty. Każdy utwór porusza głębsze tematy. Demony wewnątrz każdego z nas. "Kimera" oczarowała mnie swoją niezwykłością. Wiele razy czułam sie wzruszona lub przerażona. Ta książka zdecydowanie wywołuje emocje. Duże emocje.

Zdecydowanie pragnę więcej takich zbiorów!

Do mnie najbardziej przemówiło opowiadanie "Baranek zemsty". Z utworów poetyckich najmocniej pokochałam "Gorączka", "Przemiany" oraz "Wymówki".

Anna Sokalska dziękuje!

Pragne jeszcze zaznaczyć, że Anna jest rodowitą Wrocławianką. Wrocław tak blisko Kątów Wrocławskich. Polecam serdecznie!

Moja ocena: ******

Skala ocen: * nie polecam ** nie moja bajka *** daje radę **** dobra ***** bardzo dobra ****** lotta poleca


Karolina "Lotta" Krakowiak

www.lottaczyta.blox.pl

Share Button

Komentarze .