Jeśli zauważyłeś coś interesującego zgłoś do nas na: news@katywroclawskie24.pl

“Niebo w kolorze indygo” Anna Jaklewicz

Kochacie podróże? Dzięki tej książce odkryjecie Chiny na nowo!

12825247_1120957014615817_824978656_n

Anna Jaklewicz — z zamiłowania podróżniczka, z wykształcenia archeolog. Już od najmłodszych lat marzyła, żeby zostać drugą Elżbietą Dzikowską, albo… Indianą Jonesem. I poniekąd jej się to udało. Najpierw, podczas misji archeologicznych w Sudanie, poszukiwała śladów zaginionych cywilizacji. Potem odkrywała przed turystami tajemnice starożytnego Egiptu. Po Afryce przyszedł czas na Azję. W Chinach, gdzie przez niemal dwa lata pracowała jako przewodnik, wędrowała po Wielkim Murze, w rezerwacie Wolong opiekowała się pandami i przemierzała konno pogranicze Tybetu. Miłość do Azji zaowocowała kolejnymi wyprawami, tym razem do Wietnamu, Laosu, Kambodży i Indii. (żródło: http://bezdroza.pl/ksiazki/niebo-w-kolorze-indygo-chiny-z-dala-od-wielkiego-miasta-anna-jaklewicz,bechin.htm)

Książka "Niebo w kolorze indygo. Chiny z dala od wielkiego miasta." to przepiękny przewodnik po nieznanych zakątkach Chin. Anna Jaklewicz pisze w sposób niezwykle ciekawy. Lektura przesycona jest pięknymi zdjęciami (może je podziwiać również na facebooku). Nie jest to zwykły przewodnik w stylu "nazwa-opis-zdjęcie". To prawdziwa opowieść o miejscach i ludziach. Prawde i spokój czuć na każdej stronie. Wyczuwalne jest również przyjazne nastawienie autorki oraz miłość do tych miejsc. Dzięki Annie możemy przenieść się w świat, o którym nie przeczytamy w topowych przewodnikach. Tych miejsc również ciężko szukać w najbardziej znanych programach podróżniczych. Opowieść przeplata jest również faktami "historycznymi".

Anna Jaklewicz pokazuje Chiny jakich nie znamy. Pierwsze skojarzenie ze słowem "Chiny"? Mur, komunizm, fabryki, smutek. Jednak Kraj Środka, który możemy odnaleźć w książce jest całkowicie inny. Spokój, kolory, wieś, życie w zgodzie z naturą. Ukazuje nam się na prawdę piękny obraz. Piękno i spokój. To dwa słowa, które od dziś będą mi się kojarzyć z Chinami. Te dwa słowa również doskonale opisują reportaż podróżniczki.

Warto zapuścić się w nieznane. Kraj Środka można odkryć na nowo. Zakochać się. W barwach, smakach, kolorach oraz oczywiście spokoju.

Każdej osobie, która jest ciekawa świata polecam tę pozycję z czystym sercem. Chiny to piękny kraj. Książka jest wspaniała. Anna Jaklewicz wykonała kawał na prawdę dobrej pracy. Gratuluje!

Moja ocena: ******

Skala ocen: * nie polecam ** nie moja bajka *** daje radę **** dobra ***** bardzo dobra ****** lotta poleca


Karolina "Lotta" Krakowiak

www.lottaczyta.blox.pl

 

Share Button

Komentarze .