Jeśli zauważyłeś coś interesującego zgłoś do nas na: news@katywroclawskie24.pl

Co się działo w styczniu i lutym w Radzie Miejskiej ? Spostrzeżenia Radnego Piotra Paszkowskiego

Szanowni Państwo
W miesiącu styczniu zgłosili się do mnie mieszkańcy ul.Fabrycznej z pytaniem co z przebudową tej ulicy.Uzyskałem zapewnienie Pana Burmistrza że ulica ta będzie poszerzona w tym roku na łuku przy myjni Orlenu,część terenu odsprzedała firma Opoltrans,w lutym wycięto już drzewa na tym łuku.Informację tą przekazywałem na zebraniu z Radą Osiedla,ale na pewno zainteresuje ona jeżdżących tą ulicą.Jeśli chodzi o parking przed wjazdem na terminal kontenerowy i utrudnieniami( dla mieszkańców )z nim związanymi ma on być powiększony .Ulica Piotra Skargi na pewno nie będzie przelotowa. W lutym składałem interpelację dotyczącą możliwości instalacji radaru zintegrowanego ze światłem czerwonym przy Szkole Podstawowej nr1 (ul.1 Maja),Pan Burmistrz tłumaczył że jest problem z komunikacją w tym miejscu(dwa przejścia blisko siebie) i "piłka jest po stronie DSDiK" (Dolnośląska Służba Dróg i Kolei) Pytałem również o możliwość zmiany komunikacji na ul. Żeromskiego tj.wprowadzenie ruchu jednokierunkowego(wjazd od 1 maja wyjazd na fabryczną),niestety sprawę komplikuje zatoczka autobusowa która jest po  stronie szkoły(Bezpieczne wyjście z autobusu).Jeśli chodzi o nawierzchnię na tej ulicy będę chciał wtym roku złożyć wniosek do budżetu w tej sprawie.
NiestetySmutek na sesji lutowej nie została przegłosowana uchwała dotycząca opłat za parkowanie w Rynku Smutek.
Na prośbę Pana Burmistrza głosowanie tej uchwały zostało usunięte z programu sesji i wróciło pod obrady komisji,ciekawe ile to jeszcze potrwa Smutek ?

Dla wszystkich chcących skontaktować się ze mną podaje e-maila mazi_@onet.eu
Pozdrawiam Piotr Paszkowski

OD Redakcji: Wkrótce napiszemy o bulwersującej sprawie parkowania w Rynku - jesteśmy w trakcie kompletowania informacji.
Share Button

3 Odpowiedzi

  1. Mam takie pytanie do Radnego Pana Piotra, czy jeżeli Rynek będzie z bezpłatnymi parkingami o co Radny zabiega to jak przyjadę do Kątów, czy będę miał gdzie zaparkować w Rynku bo po za miejscami parkingowymi są zakazy postoju. W sytuacji kiedy Rynek będzie “darmowy” to mieszkańcy będą stawiać swoje auta, w ten sposób będą mieli je na widoku pod oknami i bliżej do klatki schodowej. Czy ktoś przewidział taką sytuację, że likwidacja opłaty za parking w Rynku zmieni ten rynek w parking dla mieszańców no i jeszcze w dodatku monitorowany?

  2. Kamil przyjedź w sobotę , niedziele albo popołudniu to zobaczysz ile jest samochodów mieszkańców . Spokojnie dla Ciebie tez się znajdzie miejsce !!! A ty chciałbyś płacąc podatki mieć auto 300-500 metrów od domu?

  3. Nie rozumiem dlaczego parking w Rynku ma być darmowy. Zaledwie 100m od Rynku jest duży darmowy (plac targowy), a drugi 200m od Rynku także darmowy (skrzyżowanie Mireckiego/Zwycięstwa). ja osobiście opłat bym nie zdejmował.