Jeśli zauważyłeś coś interesującego zgłoś do nas na: news@katywroclawskie24.pl

Początek jest najważniejszy

Szanowni Państwo

Z ogromną przyjemnością informuję, że nasz portal rozpoczął współpracę z Radnymi Miejskimi - dziś umieszczamy pierwsze wpisy i jak nam obiecano na pewno nie ostatnie.

Zapraszamy do lektury wpisu Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Pana Sebastiana Kotlarza.

Początek jest najważniejszy

Nie tak dawno temu swoje pierwsze urodziny obchodził portal informacyjny smolec24.pl, którydziś bije rekordy „czytalności”. Cieszy to, że swoją działalność rozpoczyna jego młodszy brat, portal katywroclawskie24.pl. Na pierwszym z nich, dzięki uprzejmości pana Tomasza Soróbki, prowadzę swojego bloga poświęconego działalności radnego z okręgu nr 7 w Smolcu. Prawdziwym zaszczytem dla mnie było to, że podobną rzecz zaproponował mi pan Krystian Korzeniowski, założyciel katywroclawskie24.pl. Z przyjemnością zgodziłem się podjąć współpracę.

Platon napisał, że „najważniejszy w każdym działaniu jest początek”. Zacznijmy więc od niego.Nazywam się Sebastian Kotlarz, mieszkam w Smolcu niemalże od urodzenia i od pięciu lat zasiadam w Radzie Miejskiej w Kątach Wrocławskich. Ktoś kiedyś powiedział, że jestem„smoleckim patriotą” i niewątpliwie miał rację. Bliska jest mi idea społeczeństwa obywatelskiego, wywodzę się ze środowiska organizacji pozarządowych i nadal czuję się z nim mocno związany. Z pełnym przekonaniem podpisuję się pod założeniami składającymi się na zasadę subsydiarności zawartej w Konstytucji RP:

1. tyle wolności, ile można, tyle uspołecznienia, ile jest potrzebne,

2. tyle społeczeństwa, ile można, tyle państwa, ile jest konieczne.

W 2010 r. przyjechałem do Kątów Wrocławskich wraz z swoją przyjaciółką. Była zachwycona tą miejscowością. „Co za śliczne miasteczko!” ­ mówiła. Zgadzam się z nią. W przyszłości chciałbym, aby tak mówiono o Smolcu. Czego życzę twórcom tego portalu? Nie będę tu oryginalny, gdy napiszę, że życzę im przede wszystkim wytrwałości, odwagi i niezależności. Czeka ich ogrom pracy. Prędzej lub później nadejdą takie chwile, w których pojawi się zmęczenie i zniechęcenie. Podnoście ich wtedy Państwo na duchu, gdyż ci ludzie wykonują naprawdę ciężką robotę – naprawiają świat. Ja liczę na to, że tutaj dowiem się więcej o tym, co dzieje się w południowej części gminy Kąty Wrocławskie.

Jestem przekonany, że mieszkają tam ludzie twórczy, o których warto przeczytać. Niech piszą o problemach, z którymi się borykają, swoich planach, działaniach i sukcesach. Pomagajmy im w kłopotach i pomnażajmy pozytywną energię, którą będą emanować.

Sebastian Kotlarz

sebastiank32@gmail.com

tel. 798 609 792

Share Button

Komentarze .